מדינת הגמדים!

היום נתקלתי בבעיה פיננסית שגרמה לי לחשוב פשוט איזה איש עסקים מן העולם ירצה לבוא ולשים את כספו במדינת הגמדים הלו היא ארצינו הקטנטונת (במלוא מובן המילה).

אז הנה הסיפור:

במדינת הגמדים פתח אדם חשבון בנק, בחשבון היה מספיק כסף בזכות לרכוש רכב קטן, אבל יום אחד, הגיע מסמך מן הבנק שחוב חניה בתל אביב גרם לכל הכסף שישנו בחשבון הבנק של אותו אדם להיות לא יעיל! פשוט לא ניתן היה לבצע שום פעולה בחשבון הבנק של אותו אדם, עד אשר “יסדיר” את הקנס שקיבל.

כמובן שאותו אדם נרעש ונזעם התקשר לבנק על מנת לברר את פשר התעלומה, שם נתקל בפקיד חביב שסיפר לו שבמדינת הגמדים, החוק אומר שכל זב חוטם יכול להגיש בקשה לעיקול חשבון (גם על 10 שקלים אגב) ואותו עיקול יגרום לחשבון הבנק שלו להיות חסר תועלת, לא משנה כמה כסף יש לו בחשבון.

כמובן שלא ממש עזרו זעקותיו של אותו אדם אל מול פקיד הבנק, נאמר לו בפשטות ובצורה הכי אנמית שיש שלא יוכל להסיר את העיקול אלא אם יגיע אל מבקש העיקול, ישלם את החוב, ויגיע עם מסמך אישור מקורי (לא פקס ולא טלפוני) לסניף הבנק שלו להסרת העיקול.

אין כל ספק לכל אדם בר דעת כי עצם התהליך ואף החוק עצמו מגוחכים לחלוטין, אבל במדינת הגמדים הכל אפשרי כשמדובר בלדפוק את האזרחים.

אז המסקנה שלי היא פשוטה מאד, לא להשתמש בשירותי בנקים! – להשאיר את הכסף בבית, פשוט כך!. גם לחסוך את העמלות, וגם לא להיות חשופים לעיקולים ושאר המצאות מדינת הגמדים.

בכל מקרה, השאלה הנשאלת, איזה איש עסקים בעולם, ירצה להשקיע את כספו במדינת הגמדים? כלום יש מטורף שיפקיד את כספו בידי הבנקים במדינת הגמדים? האם אתם הייתם מעיזים להפקיד את כספכם בבנק כאשר אתם יודעים שבכל רגע נתון, יכול להגיע צו עיקול לחשבונכם על כי לא שילמתם כרטיס עליה לאוטובוס ולא משנה אם יש לכם חצי מליון דולר בחשבון הם הופכים להיות חסרי תועלת כי לא תוכלו להשתמש בכסף אלא רק אחרי שתמצאו את נהג האוטובוס ותשלמו לו, ואז תקחו אישור מקורי ותגשו לסניף הבנק שלכם כדי שיסירו את העיקול תוך 24 שעות.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

23 + = 29