המס הנעלם….ארנונה


זה מכבר תהיתי מה כולל בתוכו תשלום הארנונה, או בעצם עבור מה אני משלם למדינת ישראל וכמובן מה אני מקבל בתמורה. אינני מומחה וגם אני מתיימר להיות אבל אני יודע שכשאני משלם כסף (כמו כולם) אני רוצה לדעת עבור מה, ומשום מה לא הצלחתי לקבל
ארנונה
תשובה לנושא זה , מלבד מספר מאמרים על איך לחשב וכמה עולה לא מצאתי הסבר מספק. שמעתי המון סיפרוים שמשלמים על כבישים, ותשתיות (???) חוץ מתשתית הביוב (שעליה במקרה במקום מגורי אני משלם בנפרד….את הכבישים סלל פה הקבלן שבנה את הבתים בשכונה גם את הפארקים הוא התחייב להקים וגם את התאורה, אז על מה בדיוק אני משלם כל חודש 1500 ש"ח בערך? האמת היא שאנחנו עם שקט ולא שואל שאלות, כולם מקבלים את העונש בשתיקה ורק מתלוננים מדי פעם זה באונזיו של זה על כמה המדינה דופקת אותנו, אבל אף אחד לא שואל.
בנוסף אנשים המשלמים ארנונה ותשתיות העיר ליד ביתם גרועות מאד, כולל כבישים הרוסים לגמרי, מדרכות שלא ראוי שילכו עליהים, חוסר בפארקים או פארקים שנבנו בשנות ה-70 עדיין משלמים ארנונה כמו כל אחד, אין למי להתלונן (רשמית יש אבל נראה אתכם מתלוננים בעיריה על הכביש, יבקשו מכם למלא מחברת טפסים וההמשך ידוע…) ומשום מה המחירים עולים מיום ליום, לפעמים אני תוהה ברצינות האם תשלום הארנונה הוא בעצם מימון המשכורות המופקעות של עובדי הרשויות השונות? (לא יכול להיות…) ואם כן כמה עובדים צריך? הרי בעיר עם 50000 תושבים בחישוב זריז, אם ניקח בחשבון ארנונה ממוצעת של 500 ש"ח לדירה ונניח שיש לפחות 20000 דירות אזי כל חודשיים משולמים לרשות המדוברת כ- 10000000 ש"ח כל חודשיים זה 60000000 ש"ח בשנה!!! אני בספק אם תשתיות בשנה מגיעות לסום הזה בעיר של 50000 תושבים ואם כן אז זו צריכה להיות העיר עם התושים המרוצים ביותר בארץ, כי הרי לכל רשות או עיר יש גם תקציב ממשלת ישראל על פי גודלה.

בכל מקרה הנושא משום מה אינו על סדר היום, כי מי שאינו יכול לשלם והולך להתלונן בדרך כלל "עושים לו הנחה בארנונה" ואתו אדם מרוצה כל כך שהוא חושש לספר לחבריו או להתלונן בפני אותה רשות רק שלא יחייבו אותו לשלם את מלוא התשלום….

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

26 + = 36