איך למצוא חברים ולהשאר בשלטון.


לפעמים זה נראה ממש לקוח מתוך איזה סרט של וולט דיסני (ואולי ההפך הוא הנכון). כאילו יש אנשים ש"הצד האפל" ממש עושה להם טוב, שדברים רעים ובעלי אופי שלילי פשוט מענגים אותם ומביאים אותם על סיפוקם.
מנהיג רשע

כמעט כל יום אני שומע איזו שערוריה אחרת על מנהיג מדינה שממש מתחנן שידעו מי הוא, והמגמה עכשיו היא פשוט לבדוק מי הכי רשע ולהצטרף אליו, לצאת בהצהרות לא שפויות כנגד העולם ולחכות, אחד החיבורים הלא הגיוניים הם הוגו צ'אבז ומחמוד אחמדיניג'אד שכאילו חיפשו נושא משותף (נפט כמובן אבל גם אם זה היה גידול ורדים בחממות ביתיות לדעתי זה היה מספיק) כדי להפגש וכמובן להצהיר הצהרות שהביאו אותם מיד לכותרות, כלום לא מספיק להיות מנהיג מדינה? כמה תשומת לב צריך אדם? אולי זה חסך ילדות, אולי תסביך פסיכולוגי אחר אבל בעיני זה נראה ממש מצחיק, אנשים במעמד כזה לא אמורים להתנהג כמו ילדים שצריכים שמישהו ירצה להתעניין בהם, אפילו אם הנושא הוא השמדת המונים (ע"ע קים ג'ונג איל) או ארה"ב כמטרה לפיגועים.
מעניין אותי אם היה ספר בשם: "להיות מנהיג רשע למתחילים" איך הוא היה נראה:

נקודות למנהיג הרשע המתחיל:

 • נטרל כל אפשרות להתנגדות ו\או עיתונות חופשית תוך כדי חיסול שיטתי של כל ההנהגה הקיימת (לא היית רוצה שמישהו יחתור תחתיך)?
  חוקק חוקים משונים תוך פציחה במסע הסברה שיביא להמונים את משנתך ויתאר בפרטי פרטים תוך נימוקים לא הגיוניים – איך החוק\ים ישפרו את המצב הקיים.
 • הקף את ביתך (ובעצם כל מקום שאתה נמצא בו) בשומרי ראש חמושים מכף רגל ועד ראש – העם חייב לראות שהמנהיג שלהם "כל כך חשוב" שהוצאות ההגנה עליו יכולות להאכיל עיר בינונית.
 • הצהר הצהרות כאילו כולם מחכים להזדמנות לחסל אותך, עדיפות למדינות גדולות ובעלות מעמד (כגון ארה"ב, רוסיה, ועוד).
  בשל מיקומה האסטרטגי, שליטתה בכלכלת העולם , ויכולותיה הצבאיות ישראל – מסתבר – היא אחת המעצמות בעולם המודרני – דאג להאשים את ישראל ככל שתוכל, בכל דבר ועניין בחייך לדוגמא: “אתמול גילו לי טחורים ומידע מודיעי שבידי מוביל לכך שישראל פיתחה נשק סודי בין יבשתי מוכוון ריח שהופעל אתמול [הוסף שעה ] “… כמובן הזהר את ההנהגה הישראלית מתגובה הולמת בלה בלה…
 • תסרוקת שנות ה-70 – חובה, עובדה ידועה היא ששנות ה-70 חביבות היו על ההמונים, בעיקר בשל חסך בחוקים שחוקקו מאוחר יותר (לדוגמא איסור שימוש בסמים וכולי) לכן כל אדם ללא שיבחין בכך מרגיש מחובר בכל נימי נפשו לאנשים שנראים כאילו ברחו מהסט של סטרסקי והאץ', למתקדמים – ניתן להשתמש באבזור נוסף מאותה תקופה (היינו משקפי אוטובוס – קי ג'ונג איל ועוד).
  בנאומיך – השתמש בנפנופי ידיים אגרופים מונפים ואינטנציה נכונה ואיטית (המתן שניה לאחר כל משפט) על מנת שנתיניך הטפשים יבינו על מה אתה מדבר, וכמובן יבינו שאתה אחד משלהם אחרת לא היית מדבר כך.
 • צור מערכת ענישה ללא פשרות בעיקר בעניינים שעלולים לפגוע במעמדך כמנהיג האומה, לדוגמא: כריתת ידיים ורגליים למי שתולה כרזה אנטי ממסדית (גם חינוכי וגם יעיל – הוא לא יתלה יותר).
 • זהה מנהיגים בעלי אופי ומטרות זהות לשלך התחבב עליהים שלח מתנות (זר פרחים ליום הולדת וכו') ופתח איתם מערכת יחסים קרובה ככל האפשר.
 • דאג לזוג מדים (למרות שלא שירתת אפילו יום באיזשהו צבא בעולם) – וכמובן השג את כל העיטורים והמדליות האפשריים לעטרם (הלא מי ראוי יותר לעיטורים מאשר המנהיג?).

עדיין לא נותחו כראוי דפוסי ההתנהגות של מנהיגי העולם הרביעי (להלן מנהיגים רשעים) אולם מניתוח ראשוני עולה כי הפגם נוצר עוד בילדות, גמילה מינקות בשלב מוקדם, חוסר בצעצועי התפתחות (בעיקר קלטות של דץ ודצה ויובל המבולבל) ותסביכים אדיפליים בעלי גוון אלים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

39 − = 35