בין המסלולים


נושא התאונות בדרכים הוא נושא גדול מכדי שאוכל אני לדבר עליו בכללותו, ישנם המון דברים שניתן לעשות בכדי לפחות לצמצם את הכמות וגם את האופי הקטלני וההרסני שלהן, אבל לא תמיד דברים נעשים כפי שהיינו רוצים.
בין המסלולים
נושא אחד המטריד את מנוחתי הוא נושא כלי הרכב הדו גלגליים. לא שיש לי בעיה עם זה שאנשים מוכנים לסכן את עצמם או לאפשר ליקיריהים להסתכן ולרכב על אופנוע, שאגב דבר המקביל בעיני לישיבה על כנף מטוס כי בעצם מלבד הגובה בו נמצא הרוכב, אין כל הבדל מהותי, אולי אפילו בטוח יותר לשבת על כנף מטוס מאשר על אופנוע אבל אשאיר זאת לסטטיסטיקאים, הבעיה שלי היא המצב בו נמצאים (או יותר נכון – ואני די אגואיסט – המצב בו אני נמצא) נהגי המכוניות.
איכשהו "נוצר" מן חוק לא כתוב שאופנעים (כנראה בגלל מימדיהים הקטנים יותר) הם כלי רכב שמותר לו לכופף את חוקי התנועה, מי מאיתנו לא חווה מצב בו רוכב אופנוע נוסע במהירות גבוהה (100 קמ"ש) כשלצידו רכב בנתיב מקביל כאשר לפתע בין שני הרכבים עובר לו בנחת רוכב אופנוע בין הנתיבים!!! הלא כל שצריך לקרות הוא סטיה קטנטנה של אחד ברכבים או מספיק אפילו משב רוח חזק כדי להטיח את רוכב האופנוע באחד הרכבים ואז הכלי המבריק והנוצץ הופך למכונת מוות- לגרוטאה יחד עם הרוכב, שלא תבינו לא נכון, אני לא מתיימר להיות נהג השנה, אבל מעניין מה תעשה ניידת משטרה שתראה אותי נוסע לאורך כביש החוף בין שני מסלולים, האם גם לי "יסלחו"? כמובן שהנושא לא נגמר שם, מסכת "כיפוף החוקים" של רוכבי הרכב הדו גלגלי רק מתחילה שם, מה עם צמתים בהם רוכבי האופנועים והקטנועים פשוט, אם לדבר בסלנג, "חותכים" את נהגי המכוניות ומסכנים את עצמם לאין שיעור, וזה ממשיך לחניות, ותופעה חדשה שנתקלתי בה: כאשר יש רמזור אדום, וכולם מחכים בסבלנות, נהג הקטנוע פשוט עולה על המדרכה, ממש כאילו היה הולך רגל, "חוצה" את הכביש כמוה הולך רגל עובר את הצומת של המדרכה וממשיך בדרכו!!! אני ממש מבולבל כרגע ושואל את משטרת ישראל או ממשלת ישראל או מי שאחראי על העניין, מה הוא הסטטוס של כלי רכב דו גלגלי? הולך רגל? ,כלי רכב?.
לא פעם נתקלתי ברוכבי אופנעים בחו"ל – באירופה, ארה"ב ואפילו בקנדה, אף פעם לא נתקלתי ברוכב אופנוע נוסע בין הנתיבים, או חוצה צומת במעבר חציה להולכי רגל. מילא אם אותו רוכב מסכן את עצמו בלבד אין לי ממש בעיה עם זה, אדם יכול להחליט לקפוץ מצוק ולסיים את חייו אין לי כל כך שליטה על כך, אבל מה יקרה לכל אחד ואחד מאיתנו שינהג ברכבו, ובגלל אותו רוכב אופנוע יעשה תאונה?, גם אם לאותו נהג לא יאונה כל רע מבחינה גופנית, הרי הנזק הנפשי ויתרה מכך המשפטי שיחווה אותו נהג שכל חטאו היה שנהג ברכבו יהיה גבוה ואפילו לא ניתן לפיצוי – משטרת ישראל -אני פונה כאזרח מודאג – התחילו לעשות את עבודתכם בנושא – אופנוע הוא כלי רכב וצריך לנהוג בו כאחד – תרתי משמע!


לאתר משטרת ישראל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

+ 22 = 23