צדיק ורע לו…


לא שאני אומר שהוא צדיק, ובטח אין רשעות, לפחות במעשיו אבל המשפט נראה לי מאד מתאים.
ודאי שיהיו כמה מתקוממים שיתקפו את המשפט מילולית – אבל אקדים ואומר שאת המשפט בחרתי בשל משמעותו ולא בגלל שום דבר אחר. מסורת פיתחנו לנו במדינתינו הקטנה, לשנוא עושי טוב, לחשוב שתמיד "דופקים אותנו" או ש"אף אחדkneset.jpg לא עושה מעשים טובים סתם…" אבל לפעמים, בעולמינו המטורף, ניתן לראות שביבים של טוב, אני מדבר כמובן על אחד המליונרים שהגיעו מארצות חבר העמים, ועד כה, השקיע במדינת ישראל ובתושביה מהונו הפרטי יותר מכל אחד אחר.
מדינת ישראל קמה באמונה, ועם המון פטריוטיות וכך צריך ולפעמים תוהה אני אם עדיין קיימים אותם אמונה ופטריוטיות, אבל מה שבטוח שכסף לא יכול להזיק, אם זה במלחמה, או בספורט או בכל נושא אחר ההשקעה של אותו מליונר היא אדירה, ועצם השקעתו ללא כל רצון לרווח אישי מלבד אולי פופולריות גואה בקרב הציבור הישראלי – אבל אם נחשוב על זה, חברי הכנסת שלנו מבזבזים הון עתק כדי לשמור על אהדתינו – והנה מגיח לו אותו מליונר ושובר להם את הכלים, קורא עליהים תיגר, ולדעתי מסכת ההשמצות וה"חיפוש בציציות" אינה אלה פחד מאותה פופולריות של אותו מליונר. פחד שיום אחד הוא יעלה לשלטון ובגלל שאין לו כל צורך בכספי המדינה, ואין לו ממש צורך לשמור על כסאו אלא כדי לקדם את מעמדו, הם עלולים למצוא את עצמם ללא עבודה ואולי יתרה מזאת – בין כתלי בית הסוהר.

לאחר מלחמת לבנון השניה הייתי המום למשמע תביעה של המדינה נגד אותו מליונר עקב שימוש בקרקע ללא אישור (האוהלים שהקים מכספו הפרטי כדי שאנשים מהצפון יוכלו להעביר את הימים והלילות ללא פגזים עפים מעל ראשם – דבר שמדינת ישראל הייתה צריכה לעשות הרבה לפני), כמה נמוך אפשר לרדת? לא משנה מה הייתה הסיבה! אותו מליונר השקיע מכיסו הפרטי, לא מאף קופת מדינה, לא מאף וועדה, מחשבון הבנק שלו – מההון הפרטי שלו כדי לעזור לאנשים ומה עושים מיד בארצנו הקטנטונת? מיד מחשפים לו בציציות מה לא טוב בו, אני מחכה כבר לשטות הבאה שתפורסם בנושא, אולי יבדקו מתי הוא עשה ברקסים באוטו? אולי יבדקו אם הוא משלם אגרת טלויזיה? הכל שטויות ברסק/
חברי הכנסת מכובדי – לדעתי כדאי שתפנימו ומהר – אותו מליונר יהיה יום אחד ראש ממשלה, ורק בזכות דבר אחד – אנשים מאמינים למי שעושה, הרבה יותר ממי שמבטיח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

+ 31 = 40