אילת – עיר ללא….מצפון?

כמו כל ישראלי טוב, גם אני הגעתי לעיר אילת לנופש של חופשת הפסח, אני כבר מכיר את ה"נהלים" האילתים ואת הלך הרוח של "לאילתים הכל מותר" ובכל זאת אני פשוט המום. אנשי אילת פשוט חושבים שכל מי שמגיע לאית הוא תייר "טיפש" שאפשר לעשות עליו קופה!אילת - עיר ללא….מצפון?
נכון שבמלחמה אמרתי שלא אגיע לאילת לעולם בגלל רדיפת הבצע של האילתים והניצול קר הלב של שאר אזרחי המדינה במצוקתם כשברחו מאיומי טילי החזבאללה בצפון ואנשי אילת פשוט בקור רוח (ולב) אילתי ראו במצב לא יותר מהזדמנות פז להרוויח המון כסף וממש עשקו את הבורחים המסכנים שחלקם היו אף אנשים קשי יום שבלית ברירה הגיעו לאילת כי בתי המלון בשאר חלקי הארץהיו מלאים ובניגוד לאנשי המרכז, שעזרו וסיפקו אוכל וחדרים בהנחה ועוד, אנשי אילת גבו 25 ש"ח לבקבוק מים מינרלים דבר שאינו מותרות אלא צורך בסיסי והמחיר לחדרים במלונות ודירות להשכרה הפך להיות אותו מחיר רק בדולרים, או ביורו וכך נאלצו אנשים לשלם את מירב כספם בעודם מחוסרי עבודה עקב המצב הבטחוני וכו.

אבל למה אני מספר לכם את כל זה? אם אני הייתי תושב אילת הייתי עושה הכל כדי לשנות את התדמית, אבל משום מה בנוסף לאי תשלום מע"מ (שאין לו שום הצדקה אגב…) מרגישים אנשי אילת כי להם הכל מותר ויסלחו להם על הכל כי הם נורא מסכנים בפינה הרחוקה של מדינתנו הקטנטנה, ובכן אני החלטתי לא לשוב ולנפוש באילת יותר!

בחופשה הנוכחית (שאגב מאמר זה נכתב מחדרי במלון) הזמנתי חדר באחד המלונות שבו "הכל כלול" ובכן מה כלול אתם שואלים? כלום, שלום ארוחות (גם לזה יש שם – פנסיון מלא ולא "הכל כלול) ושתייה קלה וקרטיבים בשלושה טעמים בבריכה מ-10:00 עד 16:00, באחד הערבים נשארנו חברים אחרי השעה 12:00 בלילה בחוץ ורצינו קפה, הייתי המום מכך שבקבלה ענו לי את התשובה הבאה:
"אדוני אחרי 12:00 בלילה יש רק מים!"
"אבל שילתמתי על "הכל כלול" לא "הכל כלול בשעות מסויימות" שאלתי…
"אין מה לעשות ככה זה" ענה לי פקיד הקבלה במלון.
המום פניתי לעבר מכונות הקפה וראיתי שהכל נמצא במקום פשוט המכונות נעולות
המלון גובה כסף נוסף עבור שירות שאינו מסופק, פשוט הונאה! העלמת מידע.

בנוסף יום למחרת היע בן משפחה שלי לבקר ורצה ללגום מעט קפה יחד, כשביקש להכנס למלון נענה בשלילה. כמובן שהגעתי לקבלה, אמר לי השומר כי המלון מאשר כניסה רק לאוחרי המלון התקוממתי וביקשתי לדבר עם המנהל.
המנהל הגיע וסיפר לי שמבחינה ביטוחית אי אפשר ויש ואין ועוד סיבות לרב, ואמר שאם אני רוצה בתשלום "צנוע" של 120 שקלים יכול בן משפחתי להנות "משפע" שירותי המלון למספר שעות, שאלתי אם הוא רציני בקשר להצעה כי הרי זה מגוחך, 120 ש"ח להכנס דרך שערי המלון?!?!?
ענה לי המנהל "אתה יודע מה, 50 ש"ח והוא יכול להכנס"
פשוט הבנתי על מה התקוממו אזרחי הצפון באילת!!! אין בושה ואין גבול לחמדנות של המקום וחלק ניכר מתושביו!
יש לי עוד המון טענות כמו כוס דיאט קולה שעלתה לי 17 ש"ח (כוס קטנה יותר מפחית), ובקבוק מים מינרלים קטן שעלה לי 14 ש"ח ועוד ועוד, ואני בטוח שיש אנשים שנכוו חזק הרבה יותר ממני.

אני את מסקנותי הסקתי, אני לאילת לא אגיע יותר לא לנופש ולא לשום דבר אחר לא אתן את כספי לרודפי בצע, ולא אתן לעיר (שבואו נודה על האמת מלבד ההרגשה שאתה בחו"ל בגלל המרחק אין בה הרבה מה לעשות) לצמוח על חשבוני, ישנם מקומות ואנשים ראויים יותר לקבל את כספי ואני גם די בטוח שאקבל שירות טוב הרבה יותר ואהנה יותר במחיר נמוך הרבה יותר!

מעניין מה יהיה השלה הבא? אולי מס נשימה או מס מזגנים לשוהים באילת, עם רדיפת הבצע הזוז מי יודע….

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

+ 19 = 20