מים בששון

באמת קשה לי מאד לרחם על מדינת ישראל ובייחוד במאמר זה אתמקד באחראים על משק המים בארץ.
אקדים ואומר שאני איני מודאג כלל מכמות המים ההולכת ומדלדלת בכנרת, כמה סיבות יש לי לחוסר האכפתיות ממצב המים ואמנה את כולן אחת אחת:
מים בששון
1. היו לא מעט שנים ברוכות משקעים בתקופה האחרונה והמים "המיותרים פשוט הוזרמו למקומות בהם לא נעשה שימוש של ממש במים אלה כמו ים המלח וכו', מציע אני למי שאחראי על כך לחשוב קצת יותר ולאמץ את המח ואולי, אולי לבנות כמה מאגרים שיכילו את כל המים "העודפים" במקום פשוט לשפוך אותם כי מפחדים שהכנרת תעלה על גדותיה.

2. המצב הזה אינו חדש במדינתנו הקטנה, ואפילו די רגיל, ישנם פתרונות רבים ואפילו הועלו כמה מגוחכים (הובלת מים במטוסים מתורכיה, בניית צינור להובלת מים מטורקיה) אבל הדבר הבסיסי הפשוט ביותר, לבנות מתקני הטפלה!!! כמה זה קשה? זה בטח יעלה פחות מכל שאר הרעיונות האבסורדיים, וכך בעצם לא נהיה תלויים יותר במי הכנרת ואולי לא יצטרכו לדאוג ולהעסיק כל כך הרבה אנשים בתחום (רמז אולי?).

3. אני מקבל כסף לבצע את עבודתי, יש היכן שהוא מספר אנשים שתפקידם הוא למנוע ממצב כזה לקרות, אני בטוח שהם מרוויחים יפה ומסודרים מספיק כדי שתהיה להם המוטיבציה לטפל בעניין בצורה הולמת ולא לצאת לתקשורת במסעות הפחדה כל פעם שחסרים קצת מים הרי את זה יכול כל אחד מאיתנו לעשות עבור הרבה פחות כסף.

4. מדינת ישראל אם לנסח בציניות "שופעת מים" ולכן בהסכם השלום עם ירדן הסכמנו להעביר חלק נכבד מן המים למדינתנו השכנה (מעניין אם הם היו מסכימים למצב הפוך)וכך מטיל אני חלק גדול מן האחריות על ממשלות ישראל אם הם ידעו להעביר חלק מן המים הכל כך נחוצים שיידעו לספק את החסרים.

לסיכום מישהו פעם אמר לי משפט חכם:
"את הבעיות אני מכיר, ספר לי על הפתרונות".
ואני אומר לאלו האחראים על נושא המים וגם לממשלת ישראל – לא מעניין אותי שאין מים או מי אשם (שוב רמז?) ספרו לי איך אתם דואגים לאזרחים המשלמים את משכורתכם ומוצאים פתרון לבעיית המים, לא יתכן שחקלאים צריכים לזרוק ממש יבולים שלמים כי מכסת המים שלהם הופחתה ב-40%, לא יתכן שמחיר המים יעלה בגלל אזלת יד של כמה פקידים שקראו עיתון במקום לטפל בבעיות.

אני אומר שאף אזרח ישראלי לא יחשוב על כמה מים הוא מבזבז, אין מושג כזה משמעת מים לפחות לא בימינו אנו עם כל הטכנולוגיה והיכולות אפשר למלא את כל המדינה במים עם כמה מתקני הטפלה והשקעה של כספים, אולי אם בכנרת ממש לא יהיו מים, מישהו יקום ויעשה מעשה, הרי את ים המלח כבר ייבשו, נשארה הכנרת….

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

96 − = 86