קדחת הטלפונים

אני יודע שהמאמר הזה לא ישפיע על אף אחד ולא ישנה את דעתו של איש, אבל בכל זאת אני מרגיש מחוייב לכתוב אותו כדי להביע את דעתי הנחרצת בענין. העניין כפי שקראתי לו בפסקה הקודמת הוא קצב רכישת הטלפונים הסללולרים בארץ, אנשים רוכשים טלפונים כאילו שמחר לא יהיו יותר דגמים חדשים, כל מיני פונקציות חדשות כגון GPS ונגן MP3 ומחשב כף יד שאיש לא ישתמש בהן באמת אבל ישנה מן הרגשה (ולא סתם) שעד שלא תרכוש את הטלפון החדיש ביותר לא תוכל לבוא על סיפוקך!.
את ההרגשה הזו משיגות חברות הסלולר על ידי שימוש במחלקות שלמות של אנשי שיווק ופרסום מוכשרים ביותר המעצבים את מודעות הפרסום (ואגב את דעת הקהל) כך שאנו ממש מאמינים שעלינו לעשות ככל העולה בידנו על מנת לרכוש את אותו טלפון חדש מלא הפונקציות בצבע חדש שלא נראה עד היום ובסך הכל אם מסתכלים על זה מהצד, כל השוני בין טלפון לטלפון הוא הגימיקים, וגימיקים בהגדרתם הם דברים בני חלוף, ולא זאת בלבד אלא גם מאד מאד לא שימושיים לרוכש את הטלפון, כי בואו נפשט עניינים, מה כבר צריך אדם מטלפון? לענות לשיחות, לחייג שיחות, ולדבר. זהו! כל השאר אינו רלוונטי ואינו משנה הגימיקים הופכים להיות סטנדרטיים אחרי זמן מה, וגם הצבע הזוהר והחדש והייחודי כבר קיים בכל טלפון, הפונקציות הייחודיות אינן שימושיות במיוחד ואנו משלמים הון עתק (המחולק כמובן לתשלומים כך שזה יראה כמו "מה זה 100 ש"ח בחודש ל-36 חודשים?" ובכן זה יוצא 3600 ש"ח) עבור מכשיר שאת השימוש בו יכולנו לעשות גם בעלות של 10% מעלותו.
בעוונותי רציתי נורא מכשיר GPS ונורא משך אותי לרכוש טלפון משולב GPS, לאחר שרכשתי אחד גיליתי בעצם שאני לא נוסע כל כך הרבה למקומות שאיני מכיר ובעצם אין לי כל צורך במכשיר כל כך יקר, כך קרה לי גם עם טלפון שהוא נגן MP3 ועם טלפון שכלל מצלמה איכותית וכו', בסופו של עניין יותר נוח לקנות נגן MP3 בנפרד או GPS בנפרד אבל ממש מושך אותנו הרעיון של "הכל במכשיר אחד" בעגה מקצועית זה נקרא Turn key solution שבעצם אותו מכשיר אמור לספק את כל צרכינו עלי אדמות, אבל ההתרגשות נגמרת מהר מאד, ורוצים את המכשיר החדש יותר שעולה הרבה יותר (כי הוא חדש איך לא?) וכמובן שעדיים משלמים על המכשיר הישן וגם אם יש מבצע החלפת ישן בחדש עדיין הרווחים של חברות הסלולר הם עצומים!.
דוגמא טובה לכך הוא מכשיר ה-IPHONE אין לו תמיכה טובה בעברית עדיין, יש לו המון בעיות ובסה"כ מאד לא נוח לדבר בו כטלפון, אבל אפשר לראות סרטים באיכות גבוהה במסך הקטנטן (דבר שאף אחד לא עושה) ואפשר לשמוע מוזיקה ואפשר ואפשר הרבה דברים שאולי משכיחים את הצורך הבסיסי של אדם הרוכש מכשיר טלפון סלולרי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

78 − 70 =