נצלנות ישראלית

נו מה חדש? כולם יודעים כולם סובלים אבל הכל זאת, רציתי לחלוק אתכם כמה מן האבסורדים שחוויתי בתקופה האחרונה.

1. "עמלת פתיחת תיק משכנתא" בבנק, אני שילמתי 0.25 % מסכום המשכנתא, שזה לא מעט כסף אבל תוהה אני, כלום לא מספיקות הריביות העושקות? העמלות בחשבון העו"ש? עמלת תיק ניירות ערך? עמלת שורה? עמלת הפקדה? עמלת משיכה? דמי ניהול חשבון דמי הגבלת אחריות? אההה…. נגמר לי המקום.

2. יפוי כח בלתי חוזר חתום על יד נוטריון – הבנק דורש צריך לבצע – למה? "ההסבר" הוא שיפוי הכח חייב להיות מאושר לבנק על ידי גורם חיצוני מוסמך, אבל הנוטריון לא בדק כלום!!! רק לקח 300 ש"ח וזהו הסתכל לשניה בת"ז שם מדבקה יפה ואדומה וסרט של מתנה.

3. הולכים לקנות מוצרי חשמל? לא לשכוח לשאול כמה עולה משלוח והתקנה, ישנן מקומות שהמחיר כולל וישנם שמחכים שתקנו ויספרו לכם אחר כך (הובלה של מזגן 1כ"ס למשל עולה בערך 115 ש"ח).

4. מזמינים מוצרים או שירותי באינטרנט? זהירות גם הגדולים ביותר מנסים לעשות "אינטרנט ישראלי" בו הכל מותר בשם הכסף, חופשות שנסגרות באינטרנט מתגלות לא כפי שהוצגו (אין מקום במלון – אבל יש מלון חלופי….וכו').

5. מכירות פומביות באינטרנט, לי אישית קרה שזכיתי במסך LCD 42 במחיר מצחיק של כמה מאות שקלים שמחתי מאד אך אותו אתר הצטער לבשר לי שהמלאי אזל והם נורא מתנצלים, ושאם אקרא את התקנון אווכח שיש להם הזכות לבטל את המכירה במקרה כזה.

המשך יבוא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

+ 47 = 57