"מס" לבריאות

מעצבן, מרתיח ועוד הרבה מילים שליליות יש לי לומר על מס הבריאות אותו מס שחייבים לשלם כדי לקבל שירותי בריאות.
בעבר התגאתה מדינת שראל בשירותי הבריאות שלה שכולם מקבלים שירותי בריאות לא כמו "בארצות אחרות בעולם" כמו ארה"ב שלמי שאין ביטוח בריאות לא יקבל שירותי בריאות שוטפים (הדבר שונה במצבי חירום אגב), אולם כיום מצב שירותי הבריאות בארץ לעניות דעתי גרוע בהרבה מזה של ידידנו מעבר לאוקיאנוס, כיום למי שאין ביטוח משלים, מושלם, פלטינה זהב וכו' אין הרבה סיכוי לקבל שירותי בריאות סבירים שלא לדבר על טובים, וסכומי הכסף שגובות קופות החולים למיניהן הם פשוט שערורייתיים !!! המחירים גבוהים מאד והתמורה נמוכה מאד, ישנן דוגמאות רבות בהן מה שפעם היינו מקבלים במסגרת תשלום אותו מס בריאות כיום למי שאין ביטוח כגון ביטוח מושלם לא יקבל את אותם שירותים, קופות החולים שהבינו שבידהים פרה חולבת מיהרו ופרסמו מסלולי ביטוח בריאות שונים וכיום ישנו מושלם פלטינה (?!?!) הכולל עוד יותר שירותים שהיו ניתנים פעם בחינם וכיום הם בתשלום. האבסורד הוא שלמרות כל מסלולי הביטוח השונים המבטיחים הרים וגבעות (ולא נותנים הרבה תקראו את האותיות הקטנות) עדיין בביקור אצל רופא מומחה ("מומחה" הכוונה לרופא שאינו רופא כללי ולא לרופא מומחה של ממש) אנו נדרשים לשלם מספר שקלים, עבור כל צריכת תרופות בסיסית ככל שתהיה אנו נדרשים לשלם עשרות שקלים אפילו אנטיביוטיקה פשוטה עולה כמה עשרות שקלים, אם תלכו למיוווווווו ללא הפניית רפא ולא אושפזתם תחוייבו בתשלום שלא לדבר על הזמנת אמבולנס. בעבר בכל איזור הייתה מרפאה שהייתה פתוחה 24 שעות (בדרך כלל במגן דוד אדום) שם היה רופא ותמיד ניתן היה לפנות למרפאה זו במצבי חירום, כיום אותן מרפאות פתוחות רק עד 12:00 בחצות ומחייבות סכום שערורייתי של כמה עשרות שקלים עבור ביקור בלבד, ומה קורה אחרי 12:00 בלילה אתם שואלים? התשובה מאד פשוטה, אחרי 12:00 בלילה "ניתן לפנות למיון" זו התשובה שקיבלתי ואז כמובן לשלם כמעט 1000 ש"ח או לגשת לקופת החולים ולהביא טופס 17 ושוב, אם לא אושפזתם לשלם בסביבות המאה ומשהו שקלים עבור הביקור.
מה שממש מוזר הוא שמס הבריאות מחושב באחוזים מתוך השכר החודשי, ממש כמו מס בעוד שבארה"ב ישנו ביטוח בריאות בסכום קבוע, המשמעות היא שלא רק שקופת החולים שותפה ברווחיך דבר הזוי מיסודו אלא גם לאחר "חלוקת הרווחים" אינך מקבל שירותי בריאות נאותים. ישנם אנשים המשלמים מאות שקלים בחודש עבור ביטוח הבריאות שלהם ועדיין נדרשים להוסיף לסכום זה תשלום חודשי קבוע של כמה עשרות שקלים לקבל את שירותי הבריאות שלהם כראוי (במסלולים השונים של קופות החולים).
אישית ניגשתי לחברת הביטוח שלי וביקשתי ביטוח בריאות מקיף ככל האפשר, אני משלם בסביבות ה-80 ש"ח לחודש ומכוסה הרבה מעבר למה שמציעים מסלולי הביטוח השונים של קופות החלים.
בקשתי היא ממש פשוטה, אי אפשר לאכול את העוגה ועדיין להשאיר אותה שלמה, או שיגבו "מס בריאות" ויספקו את כל שירותי הבריאות חינם לגמרי, ללא תשלומים נוספים עבור שום שירות בריאות ולא משנה כמה יקר הוא, ללא סל בריאות ושטויות שהומצאו לאחרונה כדי לחלוב יותר כסף מאנשים חולים, או שפשוט לא יגבו מס בריאות כלל וכל אדם יבטח את עצמו עצמאית בחברת ביטוח.
אבל לעשוק את החולים משני הכיוונים זה נראה לי אפשרי רק במדינת ישראל….

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

53 + = 56