אין כסף? מה הבעיה נעלה את המיסים….

במשרד האוצר הפוכים בנושא היום, האם להקפיא (או אולי לבטל) את הפחתת המיסים המתוכננת לשנת 2009 או לתת לגרעון הכלכלי לגדול, כך לפחות מספרים לנו.

מיסים

מיסים


בכל מצב בו המדינה נמצאת בגרעון – היינו הוצאות גדולות יחסית להכנסות, נראה כאילו (אני מאד מקווה שאין הדבר כך) האזרחים יכולים לשאת בנטל בקלות, הפחתת המיסים המתוכננת היא בשיעור של 1%-3% וזה לא מעט כסף עבור כל אחד ואחת מאיתנו כשמסתכלים לטווח ארוך, והרבה עסקים תולים בהפחתה זו די הרבה תקווה להמשך פעילותם.
נטל המס בישראל גבוה גם כך, ההפחתה אמורה הייתה להגדיל את הצמיחה ולאפשר לבעלי עסקים קיימים להתפתח וליזמים (קטנים בעיקר) לפתוח עסקים בקלות יותר ממה שניתן לעשות כיום. כנראה שבאוצר לא מבינים שמס ההכנסה שוחק את הכנסותיהים של בעלי העסקים הקטנים בעיקר, להם אין אורך נשימה כמו למדינה או לחברות הגדולות יותר, התוצאה הצפויה היא די ברורה, אם רמות המס תשארנה גבוהות, יותר עסקים יסגרו, יותר עובדים יצטרפו למעגל האבטלה כשיפוטרו מאותם עסקים, הממשלה תצטרך לשלם להם דמי אבטלה וכיוב' וכך יגדל יותר הגרעון. זה כמו לשים פלסטר על שבר.

במקום הצעתי לממשלה היא:
תעשו קצת בדק בית, קצת לבדוק על מה מבזבזים את כספי המיסים האלה, בטוחני שתוכלו לחסוך הרבה יותר מעשרת מיליארד השקלים הצפויים כגידול בגרעון.
יש בחירות קרובות? תבדקו את התקציבים של תעמולת הבחירות, "להדק חגורה" צריכים מהראש מטה, שנציגי הציבור יתחילו וישמשו דוגמא אישית, מסעות בחירות זולים יותר, פחות בזבוזים שלא לדבר על מינויים וכו'

תפסיקו לשבת לנו על התלוש ותתחילו לעשות את מה שבחרו בכם לעשות!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

+ 74 = 80