ביתי הוא מבצרי

היום לפנות בוקר תושב בן שמן ירה למוות בפורץ שניסה לחדור לביתו. למען הסר ספק אומר כבר עכשיו שהבחור מבן שמן עשה מה שצריך היה לעשות, קראתי בכתבה באתר אינטרנט את מילותיה

פורץ

פורץ

של זהבה גלאון שאמרה שחוק שי דרומי (למי שלא יודע שי דרומי ירה למוות בפורץ שחדר לביתו והואשם בהריגה – כתוצאה מכך הכנסת אישרה את "חוק שי דרומי" הפוטר מאחריות פלילית אדם היורה בפורץ שנכנס לבית מגוריו, לבית העסק, או לשטח החקלאי שלו, אלא אם כן פעל באופן בלתי סביר בעליל) מהווה רשיון להרוג ועוד: "פורצים צריכים לשבת מאחורי סורג ובריח ולא ייתכן שמי שהורג אותם יהיה פטור מאחריות".

אני רוצה לשאול את כבוד חברת הכנסת, וכי איך ישבו אותם פורצים וגנבים מאחורי סורג ובריח אם אין מי שישים אותם שם? איני יודע כמה מכם איתרע מזלם וצריכים היו להתקשר למשטרת ישראל כי פרצו לביתם, אבל מנסיון אישי אני יכול לומר לכם שאין ממש עזרה הכי הרבה שתקבלו זה "תגיע ליומן להגיש תלונה" או במקרה הטוב ישלחו לכם שוטר או שניים שיבואו ישאלו כמה שאלות וילכו כאילו כלום לא קרה, כשמדובר ברכב המצב אף חמור יותר.

נכון חוק שי דרומי אינו מושלם וישנן די הרבה פרצות, אבל עד שלא תהיה אלטרנטיבה פורץ או גנב הנכנס לרכוש לא שלו צריך לדעת שהסכנה היא חמורה יותר מריצה בשדות כדי לברוח אלא סכנת חיים, וכי איזו הגנה אחרת מספקת משטרת ישראל – ולא משנה מה הסיבות? ישנם איזורים שלמים בעיקר מושבים וכפרים בהם ישנה הקצאה זעומה של שוטרים לטפל בעבריינים, מספיק אירוע כמו חפץ חשוד באיזור והפורצים יודעים שאפשר לפרוץ בנחת לכל בית כי אף אחד לא יבוא לרדוף אותם.

איני טוען כי יש לאפשר לכל אדם להחזיק כלי נשק כל שכן להרוג ללא אבחנה, אבל חשוב שכל אזרח ידע ויתרה מזאת – חשוב שאותם פורצים ידעו, שהחוק אומר שמי שעובר עליו מסתכן בעונש כבד או אפילו סכנת מוות, שמעתי טענות שאם זה יקרה פורצים יתחילו להגיע עם אקדחים לפריצות, אם כן ידידי סבורני שאותו פורץ שיש ברשותו אקדח נושא אותו כבר היום כשהוא פורץ לבתים ואם הוא מוכן להרוג הוא יעשה זאת גם היום הוא עובר על החוק זה לא ממש משנה לו על איזה, רק שכל פורץ ידע שפריצה עם כלי נשק זה כבר סיפור אחר שלא לדבר על רצח בעלי הבית ויותר חשוב שידע שהצד השני כבר לא כל כך מפחד ממנו כמו שהיה עד היום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

26 − 19 =