להלך אימים

עשרות שנים שררה המלחמה הקרה בין ארה"ב לברית המועצות, ולא נורה כדור אחד בקרב. הסיבה מאד מאד פשוטה, שני הצדדים פשוט פחדו אחד מהשני או בעצם מתגובת הצד השני למתקפה כלשהיא יש שיר של סטינג בו הוא אומר "אני מקווה שהרוסים אוהבים את ילדיהם כמונו כשפי שאנו אוהבים את שלנו". אותה אימה או פחד היוו כלי משמעותי שחסך מאות אלפי או אפילו מליוני הרוגים באם המלחמה הקרה הייתה מתחממת באיזשהוא שלב.
משום מה מדינת ישראל אינה מבינה או לפחות הנהגתה אינה מבינה שאנחנו לא נמצאים בסקנדינביה ושכנינו אינם מייחסים אותה חשיבות לחיי אדם כמונו או כמו אזרחים אחרים בעולם המערבי, ואותם שכנים "טובים" שלנו מבינים מושג אחד – כח ואם זה לא עוזר – עוד כח ואם גם שם נכשלנו – אין מה לעשות אלא להשתמש בכל הכח. אחרי מלחמת יום הכיפורים כל מדינות ערב רעדו מפני עוצמתו של צה"ל לאחר שמעמדת תוקפים הפכו למגינים שמאות כלי קרב וחיילים הושמדו באותה קלות בה הצליחו להתקדם, שאזרחי מדינת היהודים הלא היא מדינת ישראל מוכנים להקריב את נפשם להגנת המולדת ואין דבר חזק מכך.
הלא אדם צריך להסתכל סביב ולהבין שמנהיגי ארגוני הטרור בפועל הם ראשי מדינות ערב כמו סוריה, אירן, ואפילו לבנון, אין לי ספק שגם מצרים או לפחות חלק ממנה לוקח חלק ב"הכנת העוגה" הזו אבל בואו נתעלם מכך כרגע בסופו של יום מה שמעניין אותנו זה שקט ושלווה לתושבי המדינה עם מינימום נפגעים, ועל מנת להשיג זאת צריך להפסיק עם הקלישאות דוגמת: "האיפוק הוא מקור כוחו של צה"ל" , "צה"ל הוא צבא מוסרי" אין שום דבר מוסרי בלהפציץ אזרחים אבל אין מה לעשות אותם אזרחים נותנים מחסה, משתפים פעולה ואם הופכים פעילים של אותם ארגוני טרור, אם היו להם 1000 הרוגים במשימות התאבדות על תל אביב הם היו חוגגים בעזה!!! אז שלא יספרו לי שבאמת אכפת להם מכמה הרוגים פה ושם ראינו כבר את אוהלי האבל\מסיבה שמוקמים לאחר כל פיגוע.
פשוט מאד,על כל פעולת איבה צריכים לבוא צעדי מנע שיגרמו לאותם מפגעים לחשוב פעמיים או אפילו יותר על כל פעילות.
לדוגמא, חטפו לנו חיילים, תוך 24 שעות אם לא יוחזר- להשמיד את תחנות הכח של לבנון, עוד 24 שעות, לא יוחזרו החחילים להשמיד את תשתיות המים של לבנון, עוד 24 שעות כל נתיבי התחבורה העיקריים בלבנון וכן הלאה, הרעיון שיגידו "היהודים האלה משוגעים!!!" וכך ימנע קרב הרוגים ופצועים. השטות הזו של תגובה פרופורציונאלית – אין דבר כזה – יורים עלי אני יורה, יורים עלי טילים אני יורה טילים אולי מצפים בעולם שנירה פצמ"רים על עזה? אולי טילים או מה? אין תגובה פרופורציונאלית – יש תגובה שתגרום לצד השני לחשוב טוב טוב טוב לפני שילחץ בפעם הבאה על ההדק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

− 1 = 2