מוסך אמין שווה הון

מי מאיתנו לא נתקל לאחרונה בסיפורים (בעיקר סיפורי זוועות) על מוסכים ומוסכניקים?, הקומבינות, ה"עבודה בעיניים" חלקים חדשים או תחליפיים? "רק שלא יעשו לי נזקים" ועוד הצהרות כהנה וכהנה לגבי העוסקים בתחום, ואולם לאבכדי הגיעו ההצהרות האלו מלקוחות ש"נכוו" פעם אחת או יותר על ידי אותם "מוסכניקים" שבעצם הרסו לכולם, הדבר קיים בעוד מגוון תחומיםbrokendown_mobile נוספים (כגון אנשי מחשבים, שיפוצניקים וכו') אבל הכותרת אומרת הכל – מוסך אמין שווה הון.
לא מזמן בטיול בטבריה נתקעתי עם המכונית שלי לחופי הכנרת ופשוט לא ידעתי מה לעשות, הרכב לא מניע , המשפחה כולה ברכב יום שישי השעה 16:00 ואני לא מצליח להשיג את חברת הגרירה, שבכל מקרה תגבה לפחות כמה מאות שקלים לגרירה מטבריה לתל אביב, שלא לדבר על איך אני מגיע עם המשפחה לביתי. עובר אורח שניסה לעזור (כן כאלה הם אנשי המקום ואלי זה פשוט ישראלים – כולם מנסים לעזור) נתן לי מספר טלפון של אחד מבעלי המוסכים בטבריה הוא אמר לי שהם סגורים אבל שאנסה אולי בכל זאת יעזרו לי.
התקשרתי לבעלים של מוסך האחים כהן ולהפתעתי לאחר שהסברתי את חומרת מצבי והבהרתי ש"כסף זה לא בעיה" כל עוד אוכל להמשיך בדרכי, לקח 15 דקות לאותו אדם להגיע אלי, הוא הסתכל קצת ואמר טוב בוא ננסה להניע וניקח אותו למוסך וננסה לעשות משהו שם – הסברתי כמובן שהרכב לא מניע – אין – כלום גורנישט אין אפילו את הצליל של ה- גררר בהתחלה, הוא חייך ואמר – תן לי לנסות. תוך 3 דקות הרכב הניע, עם רעשים מוזרים אבל בכל זאת, נסענו למוסך שלו שהיה כמובן סגור, הוא פתח אותו חיבר איזה מכשיר, ניתק קופסא, ועוד כמה "קוסמויות" כאלה, וביקש שאניע, ו….הופ הכל היה בסדר הרכב נשמע כמו שצריך היה להשמע, הכל תקין, שמח ואסיר תודה ניגשתי ושאלתי כמה אני חייב "זה כלום שום דבר, הלך לך מודול, פעם הבאה" , "מה פעם הבאה שאלתי?" שהרי לא ממש סביר שאגיע לטפל ברכב במוסך בטבריה, "אני לא לוקח כסף על דבר כזה סע לשלום ידידי" לא ממש ידעתי מה לומר.
כל הזמן שהוא טיפל לי ברכב חישבתי בראש כמה יעלה לי זה שהוצאתי אותו מביתו בשישי אחר הצהריים והוא עוד פתח לי את המוסך והחליף לי חלק ובדק ולא רוצה כסף?!?!? התעקשתי לשלם משהו שכן הרגשתי כל כך לא נעים והתשובה הבאה הפתיעה שוב: "לך תקנה קילו קפה אצל מגריל" מי? מה? מגריל? מסתבר שיש עדיין אנשים טובים, ולא כולם רצים אחרי הכסף ואולי, אולי אפשר ללמד קצת בעלי מקצוע במקומות אחרים ובתחומים אחרים מה זה להיות בן אדם.

אגב קילו קפה קניתי…..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

− 4 = 6