חברת חשמל ומע"מ

אינני מבין באמת שלא, למה משלמים (ולא הרבה יודעים זאת) 15.5% מע"מ על כל חשבון המגיע מחברת החשמל?
כלום לא מספיקים המיסים שמשלמים אזרחי ישראל? משפחה ממוצעת אני מעריך מגיעה לחשבון של בערך 1200-1500 ש"ח בחודשיים (אלא אם משתמשים באמצעי חימום מים או חימום ביתי מבוסס חומר בערה כגון נפט סולר או גז, זה אומר שבערך 186-232.5 ש"ח מכל חשבון ממוצע של כל בית בישראל הולך למע"מ.electric-cord-car
לא מספיק שהמע"מ גבוה דיו על כל המוצרים בישראל, גם על חברה השייכת למדינה בסופו של דבר ועליה משלם כל אזרח בישראל כל הזמן (כל המיסים האחרים) גם לוקחים מס על מס!.
טוב אולי התרגלנו שדופקים אותנו בארץ אבל המצב פה לא ממש טוב כמו בכל העולם ואולי הייתי מצפה ממשלת ישראל, ישראל, כמוב-"כל ישראל ערבים זה לזה" (עם שינוי ניקוד קטן אגב זה מקבל משמעות אחרת לגמרי) טיפה להתחשב בתושביה, באלו שנלחמו מול כל העולם כגוף אחד להקים את המדינה הזו, אבל אולי הציפיות שלי גבוהות מדי, אולי "מחרבייך ושונאייך, ממך ייצאו.." נכון ובסופו של דבר אנחנו הורסים את עצמנו.
במקום "לסדדר" הטבות ורפורמות במס שם למעלה בצמרת כדי להראות טוב ולהוסיף 4.23 ש"ח לכל עובד במדינה שבקושי סוגר את החודש, הנה רעיון, בטלו את המע"מ על חשמל!!! אין בזה כל הגיון, מלבד לגזול עוד כסף מאזרחי המדינה, ואל תבלבלו את המח שיש לנו תקציב בטחון ענק, קודם קצצו בתקציב ה-"שימונים והגירוזים" של הבכירים, אם הם לוקחים משכורות הזויות לפחות שיעזרו באמת לאזרח הקטן פה בארץ חמדת אבות….

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

+ 42 = 46