מהפכת המים בישראל – התחילה

פשוט לא להאמין עד כמה המדינה שלנו עקומה! כתבתי פה לא מזמן מאמר על מצב המים בישראל, וחשבתי שאתבדה – אבל בתוך עמי אני חי ומכיר כבר את כל הטריקים והשיטות, ומי שאחראי על מצב המים בארץ – במקום לעשות את עבודתו נאמנה פשוט מוצא לנכון להפיל את האחריות של אזלת ידו על אזרחי ישראל. לא אף אחד לא אשם שלא ירד גשם בארץ, אבל עם כל הכבוד לתירוצים – אנחנו כבר מזמן לא שואבים מים מבורות! ואין כל צורך לחכות לגשם כדי שיהיו מים. ישראל היא בין המדינות המובילות בעולם בטכנולוגיית הטפלת מים, בנינו מתקני הטפלה בכל העולם, למה לעזאזל לא כאן? אולי כי אם יהיו מספיק מים לא יצטרכו כל כך הרבה אוכלי חינם באותם משרדים האמונים על איכות וכמות המים בישראל?

אבל למה להטפיל? למה לשנות מצב בו השחיתות חוגגת ואפשר להביא עוד יועצים ועוד פקידים ועוד אוכלי חינם ופשוט להעלות את מחיר המים לגבהים שלא הכרנו? הרי ככה הכל עובד במדינתנו הקטנה פשוט ככה אפשר לסחוט עוד קצת תקציבים ולהביא את הבן של…הדוד של… והבן דוד של… למשרה בה הוא ירוויח כסף על שיטוט חסר טעם ברשת האינטרנט.

אני לא אחסוך מים, ולא כי יש לי הרבה כסף אלא מכמה סיבות:
1. הגינה שבביתי עלתה לי לפני שנתיים המון כסף ולא אתן לכל הצמחים להתייבש בחום הלוהט בגלל כמה פקידים בורים!
2. אידאולוגית אני חושב שאם יש בעיה צריך לפתור אותה ולא לגלגל אותה, מה שעושים האמונים על המים בישראל (שאגב לא כל כך ברור לי מי אלה) זה פשוט לאמו – אין מים יש בעיה – שהאזרחים יתמודדו – אם כך אני שואל לשם מה אנו צריכים את כל הגופים האלה? גם הבת הקטנה שלי יכולה לעשות מה שהם עושים – להעלות מחירים בכל פעם שיש בעיה!
3. כל יחסי הציבור והפרסום שעושים בטלויזיה וברדיו כדי שכולנו "נחסוך מים" הרי הכל הצגה זה התחיל מזמן כבר בכדי שהמחירים – אם ניתן לקרוא להם כך – של המים לא "יבואו בהפתעה לאף אחד" אם רק היו לוקחים את תקציבי הפרסום המופרזים האלה ובאמת דואגים למשק המים….

טוב אבל אנחנו חיים בישראל ויהודים אף פעם לא חסו על אחיהם ואם אפשר היה לעשות עוד סנט אחד על חשבונו של אותו "אח" לא היססו כלל – וכך אנחנו נראים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

− 6 = 3