פרסום בימים טרופים

כאחד שאוהב לשוחח לא מעט , כמעט על כל נושא, בתקופה האחרונה יוצא לי לשוחח עם עמיתים ולקוחות על נושא הישרדות העסק בימים טרופים אלה.
בשיחותי עולות המון שאלות אולם הגדולה מכולן היא מה יהיה? ובכן ניתן רק לנחש, אין תשובה חד משמעית, ואפילו הכלכלן הגדול ביותר לא יוכל ממש לתת תשובה חד משמעית לגבי העתיד שהרי תהיה זו שרלטנות לשמה. אז למה בכל זאת החלטתי לכתוב את המאמר הזה? הסיבה נורא פשוטה, כאדם העוסק בתחום הפרסום כבר זמן מה נוכחתי לדעת שעסקים מתנהגים בגדול כמו גלגל, כמו החיים, ובדרך כלל אחרי תקופה קשה, תמיד מגיעה תקופה טובה יותר ולעתים תקופות התקופה הטובה מפצה הרבה מעבר לתקופה הקשה יותר.
לדידי, מה שקורה כיום במשק העולמי, הוא בעצם מעין קפיץ שנדרך, צובר אנרגיה ולכשישתחרר ישחרר את כל האנרגיה בבת אחת ולאחר מכן בתנודות, למה דומה המשל אתם שואלים, פשוט מאד, חוסר הוודאות הכלכלי גורם לצרכנים ולא משנה הסוג או הגודל לא לבזבז יותר ממה שצריך כדי להמשיך הלאה, לכשתגמר תקופת התנודתיות ירגישו אותם צרכנים חופשיים יותר לבצע רכישות, אבל הרעיון הוא שעד אז המון חברות תסגרנה והמבחר ואיתו התחרות בשוק תקטן, תקראו לזה דילול כלכלי טבעי או איך שלא תרצו המסקנה שלי היא שבקרוב מאד כמות המזומנים בשוק תגדל באופן ניכר, ואולי אף הממשלה תעזור לכך על ידי הפחתת מיסים ואיתם מחירי המוצרים, והכסף שכרגע שמור היטיב אצל הצרכנים יגיע מהר מאד לידי בעלי העסקים שישארו בשוק עד אז.

אז מה עושים? אין נוסחת קסם, לצמצם ככל שניתן בהוצאות, לרכז את תשומת הלב בשיווק נכון ופרסום לטווח ארוך בניגוד לפרסום מיידי, ולחכות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

70 + = 80