אובאמה – אירן!

אני מסכים שיש לא מעט אנשים שנוטים להחשיב את כוחה של אירן הרבה מעבר למה שהוא באמת, ואני מסכים שלא צריך לקפוץ על כל שטות של כל מנהיג ערבי בעיתונות, אבל במקרה של אירן זו פשוט שאננות.
מה שקורה עם אחמדיניג'אד זו פשוט שערוריה, הוא כל הזמן מדבר על להפוך ארצות אחרות ובייחוד את ישראל ל: אבק, גיהנום, חורבות ועוד, ובכן מנהיג שהעולם יכול לדבר איתו – לא מדבר כך!
גם אם רואים באירן מדינה שבראשה עומד מנהיג הרי שמנהיג דוגמת אחמדיניג'אד אין לו מקום בכלל ליד שולחן – לא של דיונים ולא של ממשלתו שלו.
הכותרת כאן מכוונת לא בטעות לברק אובאמה, ישראל תסתדר, תמיד הסתדרנו ועוד נסתדר, אם צריך להגיב נגיב ואם צריך לתקוף – נתקוף – אחמדיניג'אד על שכלו המוגבל יודע היטב שלא לדרוך במקומות בהם הוא עלול לאבד את האדמה מתחת לרגליו, אבל עם ארה"ב הסיפור אחר לגמרי.
לארה"ב יש בסיסים פזורים בכל האיזור, וכאמור ללא בסיסים אלו, ארה"ב אינה יכולה להבטיח את כלכלתה ולבסוף – את קיומה לפחות לא כמעצמת על או מדינה מערבית.
אם אחמדיניג'אד אכן יירה טילים לעבר בסיסי ארה"ב מה יעשה אובאמה? ישב לדבר? ינסה להניא אותו ממעשיו? או אולי יאמר לו – "YES WE CAN" .
ובכן אולי אובאמה יבין שאחמדיניג'אד מזיז סוללות טילים וכוחות לא כדי להגן על עצמו ואם יתאחדו מדינות האיזור, גם ארצות הברית "הרחוקה" לא תהיה חסינה בפני העתיד לקרות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

16 − = 14