מהפכה באירן? לא יכול להיות….

אינני מבין על שום מה הפליאה, הסיקור הנרחב והשיחה ברחוב לגבי מה שקורה כרגע באירן. הרי זה היה די ברור לא? נשיא של מדינה המתיימרת להיות נאורה, הקורה להשמדת מדינה אחרת הרחוקה ממנו אלפי קילומטרים רק בגלל ש….ובכן לדעתי אפילו אחמדיניג'אד אינו יודע, realities-iranאבל איך אומרים בפרסית – לא משנה הסיבה העיקר שיש מסיבה – אז אחד כזה שבעצם כל מהות קיומו, שלא לדבר על מצע הבחירות שלו, מסתכמים ב:
ארה"ב – רע
ישראל – רע
פלסטינאים – טוב (עד שימאס גם מהם)
.
.
.
מה בדיוק מצפים ממנו לעשות כדי להבחר שוב? הגיון אינה נמצאת בלקסיקון שלו ושל תומכיו וכשאין הגיון יש – כוח, עם כוח אפשר להתמודד, לא צריך להיות ממש חכם כדי להבין כוח, המשוואה של אחמדיניג'אד היא: או שאתה איתנו או שאנחנו מכסחים לך את הצורה , ואם להודות על האמת – לסורים זה עובד טוב, אפילו בעירק זה החזיק שנים כי כשמדובר במדינה הכל תלוי באזרחים וכבר אמרנו פעם שדת ומדינה לא ממש הולכות ביחד קיצונים דתיים תמיד יפעלו בניגוד לדמוקרטיה כי הם "מרגישים" שהם פועלים בשליחות האל או הדת וכלום אינו חשוב מכך.

לכן ידידי העיתונאים אני ממליץ אם באמת ברצונכם לסיים את ה"מהפכה" או המשברון או איך שלא תקראו לו (ואני יודע שלא ממש) – באירן, פשוט תתעלמו מן הידיעות המגיעות משם, או לפחות שלא תתפוסנה את העמודים הראשונים (זו הדיוק הסיבה לשמה הם קיימים).

אם אין תקשורת אין סיבה להפגנות, הפיכה או כל אמצעי נוגד שלטון אחר – אינני מדבר על כל הפיכה, הרי התקשורת אכן תפקידה לבקר את המוסדות (במדינה חופשית) אבל באירן המצב קצת (מאד) שונה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

77 − 68 =