שלילת זכויות למשתמטים מצה"ל

יניב הראל, בחור בן 24 יצטרך לוותר על לימודיו בארה"ב כי במדינת ישראל ישנם אנשים קטנים שלא ממש פועלים בהגיון אלא רוצים לעשות שרירים ולהראות "למי יש יותר גדול". הבעיה שלי אינם עם הקביעה עצמה שהיא שערוריתית בכל מקרה, אלא עם דברי שופט בית המשפט המחוזי בירושלים שטען כי: "אין קיום ליחיד ולא לציבור אלא בכלים שלובים. אלו הם יחסי קח ותן" עוד הזכיר את גברי הנשיא האמריקני המנוח ג'ורג' קנדי: "אל תשאל מה המדינה יכולה לעשות למענך, אלא מה אתה יכול לעשות למען מדינתך", וכתב כי "שיח הזכויות והחתירה המתמדת למימושן המיטבי משכיחים לעתים (…) את העובדה שחברה לא תיכון מבלעדי מילוי חובותיהם של יחידיה כלפי מוסדות החברה" .

ובכן, יש לומר שכל מילה – בסלע! אבל יחד עם זאת יש לי קצת בעיה עם האימרות הנ"ל, מה קורה עם מליון ומשהו "חרדים" שלא משרתים כלל בצבא? ומה קורה עם עוד כמה מליונים של ערביי ישראל שגם אינם משרתים בצבא? או שאולי לאיש אין את האומץ להתמודד מולם? נראה את כבוד השופט או כבוד שר הפנים מכריז כי על כל החרדים וכל ערביי ישראל להחזיר את הדרכון שלהם או לומר שתוקפו יפוג ולא יחודש עד שלא ישאלו באמת ובתמים "מה הם יכולים לעשות בשביל המדינה". זהו פסק דין שגוי לגעתי ויש לטפל בחברה ככלל ולא למצוא שעיר לעזאזל כדי לומר אמרה מסויימת, הרי הבחור הציע לשוב ולהתגייס כרופא(!!!) עם סיום לימודיו, אז איפה בדיוק הבעיה?
אקדים ואומר שפטריוט אנוכי לא פחות מכל אזרח ישראלי אחר והשירות בצה"ל הוא חובה חשובה של כל אזרח או בר זכויות במדינת ישראל, יחד עם זאת אני שואל את עצמי, למה להרוס לאדם את חייו כדי שיוכל לעדור ערוגות באיזה בסיס שכוח אל? הרי גם אם יביאו אותו בכח, המקסימום שיוכלו לעשות מאדם מלא מרירות בשל שאיבד את עתידו בגלל בירוקרטיה הוא עובד רס"ר באיזה בסיס שכוח אל.

לכתבה באתר עיתון הארץ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

33 − 26 =