עסקי חתונה

מילולית, פשוטו כמשמעו – חתונה היא עסק לכל דבר. בימינו אנו כל זוג צעיר שברצונו להתחתן, עומד בפני החלטות קשות. חלקן אף יקבעו כיצד יחל הזוג הצעיא את חייו, בדרך כלל זה נגמר במינוס בחשבון הבנק של הזוג או של ההורים.
ובכן למה זה קורה?
הסיבה מאד פשוטה, בחתונה מעורבים שני צדדים שבדרך כלל לא מכירים האחד את השני, כל צד לא רוצה להיות זה שיעיר "ויקלקל" לזוג את החתונה כי לא יפריחו להם יונים, פרפרים, זיקוקים, בלונים ועוד ארוכה הרשימה, ולכן לוקח הזוג הצעיר החלטות לא תמיד מושכלות בקשר למסיבה, כמו להשכיר שמלת כלה ב-15,000 ש"ח ל-4 שעות – בטוחני שלא משנה מה המוצר היה, לא הייתם משלמים 15,000 ש"ח להשכרה ל-4 שעות, גם לא מטוס פרטי! אבל בחתונה , איך אומרים, ככה זה. ובעלי המקצוע השונים יודעים ומבינים היטב כי ביכולתם להציע מחירים גבוהים בהרבה מן הרגיל, הרי במחיר של שמלת החתונה אפשר לקנות מלתחה שלימה לכמה שנים לשני בני הזוג, שלא לדבר על רכב קטן.
עיצוב חופה או עיצוב שולחנות הם סוגיה מטורפת לגמרי, בחתונתי זכורני כי עבור אגרטל גבוה ומרשים, ביקשה מעצבת אחת 180 ש"ח לשולחן לא כולל שכר העיצוב שלה, לי היו בערך 50 שולחנות, זה אומר 50 כפול 180 ש"ח שזה 9000 ש"ח לואזות!!! חשבון פשוט, לך תקנה 50 ואזות הכי יפות שתמצא, אולי יעולה לך 2000 ש"ח.
תעשו נסיון, כנסו לחנות ביגוד איכותית, ובררו מחיר של חליפה, לאחר מכן שילחו חבר שיאמר כי הוא מתחתן ומחפש חליפה לחתונה, ושיבחר את אותה החליפה, המחירים ללא ספק יהיו שונים, אבל ככה זה, אמרנו כבר?
ישנם עוד הרבה פרטים בחתונה החל מן האוכל והקייטרינג (או קייטרינג כשר למי שזה חשוב – המחיר כמובן בהתאם) וכלה בפרחים בכניסה, לא נדבר על כולם, נאמר רק שאנחנו – אורחי החתונה נפגיעם לא פחות מן הזוג. חתונה או אירוע כיום זה קנס, אני לא מכיר הרבה אנשים, מלבד המשפחה הקרובה ששמחים לקבל הזמנה לחתונה, העניין הראשון שחושבים עליו הוא "כמה לשים בצ'ק" וזה לדעתי הופך את כל עניין האירועים למאוס ולעוס אם אנשים באים כי לא נעים ולא כי רוצים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

64 + = 72