חופש ביטוי מוגזם

לפני כמה ימים פרסם עיתון שוודי כתבה על כך שחיילים ישראלים חוטפים פלשתינאים כדי להרגם ולמכור את איבריהם. כמובן שמהתלה זו אינה יכולה להיות קשורה ולו במעט למציאות אבל המאמר הזה אינו על צדקת הידיעה, כי אם אלה על מה עושה מדינת ישראל בעניין.
קודם כל מרגיז אותי ש-YNET עדיין מציגה את הידיעה שכותרתה:
Swedish daily: IDF killed Palestinians for organs
שזו אגב הכותרת המוצגת בגוגל (ועוד באנגלית!!!) הנה חומר למחשבה לאנשי YNET – לא כולם נכנסים לקרוא את כל המאמר מה עוד שחלק מן האנשים יקראו רק את הכותרת בגוגל, אז אולי לשנות את הכותרת כך שיבינו שזו המצאה של כתב שוודי ולא אמת, הנה תצלום מסך של תוצאות החיפוש בגוגל:

sw

דוגמא לתוצאות החיפוש בגוגל

הדבר השני שמקומם אותי בעניין הוא איך כאילו מדינת ישראל לא ממש שמה לב לעניין מלבד פרסום ההודעה בחדשות הערב, העניין חמור והנזק נעשה! העולם הערבי חוגג וממשיך לפרסם ושאר העולם פשוט לא ממש מתעניין בהכחשה הישראלית אלא יותר בהודעה בשוודית.
מדינת ישראל צריכה ללכת קצת יותר רחוק על מנת להרתיע "כתבים" כאלה בעתיד.
לדעתי, לשפוט את הכתב השוודי שלא בפניו באשמת הסתה מן הסוג החמור ביותר, ושלא יוכל לחזור לכאן (או שיחזור וירצה עונש חמור – לבחירתו), בנוסף להגיש כתב אישום לבית הדין לפשעי מלחמה בהאג נגד אותו כתב, בקיצור לרדוף את הכתב השוודי וכמובן את העורך שהחליט לפרסם את הידיעה וכל מי שקשור בה שיבינו שהם צריכים אולי להרכיב משקפיים או לעבור בדיקת ראיה לפני שהם ממשיכים לעבוד.
ישנו גבול דק בין חופש הדיבור לבין הסתה, זו הסתה לשמה מן הסוג הגרוע ביותר שיש להענש עליה בחומרה רבה, אם מדינת ישראל לא תנפנף את העניינים האלה כלאחר יד, אולי נראה קצת יותר טוב בעיני העולם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

− 6 = 2