חוק טל או איך לא לשרת בצה"ל

הבדיחה הנקראת חוק טל המבטיחה להסדיר את ההשתמטות מצה"ל ולעגנה בחוק פשוט מקוממת, ועוד יותר מקומם אותי שאנחנו אלה ששירתו בצה"ל לא עושים כלום בנדון – הרי זו פשוט תעודת עניות למדינת ישראל שכל מי שחובש כיפה והולך לישיבה לכמה שעות ביום יכול פשוט לא לשרת, מה יותר קל מזה? והסיפורים על שירות אזרחי הם בדיחה לא פחות קטנה. מספרים לנו על אחוזים הולכים וגדלים של אברכים התורמים בצורה של שירות לאומי? ובכן בואו ואספר לכם על אחוזים, אחוזים סופרים מכלל האוכלוסיה ולא אחוזי גידול, תמיד מציגים לציבור "הטיפש" את הנתון המעודן ביותר כדי שלא תקום סערה על מה שלא רצים, איזה גידול? כמה אברכים מתגייסים לצה"ל כל שנה, זה מה שמעניין.

אחד מן השלושה צריך לקרות:

1. ביטול שירות החובה

2. לחייב את כולם לשרת ללא יוצא מן הכלל

3. לשלול זכויות ממי שלא שירת בצה"ל

אבל לא תיתכן מדיניות עקומה בה מי שלא שירת בצה"ל רק מרוויח, מעין "זכייה בלוטו", גם שלוש שנים באזרחות בהם משיג אותו משתמט יתרון משמעותי על בני גילו אם בעסקים או בלימודים או בכל דבר אחר, וגם הזכויות שהוא מקבל זהות לאלה של מתגייס או טובות יותר.

אני מרגיש פראייר! אני שירתתי בצה"ל שירות מלא (וקצת יותר) ואני מרגיש שרימו אותי ועבדו עלי, סיפרו לי שזו זכות יותר מאשר חובה, וסיפרו לי שיש לנו הרבה אויבים ושחייבים להגן על המולדת, איזו מולדת? זו ששולחת רק מי שלא מכיר קומבינות לחזית? אותה מולדת שנותנת את אותם תנאים וזכויות לאזרחים ששירתו וחלקם אף חירפו נפשם ולמשתמטים שבחרו לברוח מן הנטל? (שלא לדבר על ערבים).

אם אני הייתי אחראי על הנושא, דבר מאד פשוט היה קורה:

1. מי שלא שירת בצבא שירות מלא – לא זכאי לזכות הצבעה.

2. מי ששירת בצה"ל יקבל הנחה במס ההכנסה שלו למשך כל עוד הוא או היא חיים במדינה.

3. הנפקת כרטיס "אזרח למופת" המחייב כל בית עסק להקנות הטבות כאלה ואחרות לאלו ביננו ששירתו בצה"ל.

4. משכנתא בערבות המדינה ובריבית מינימלית לאלו ששירתו בצה"ל.

ואולי אפילו הייתי חושב על עוד כמה הטבות, כך שלאלה שלא שירתו בצה"ל לא תהיינה תלונות (על אפליה הם לא יכולים להתלונן – עצם אי שירות בצה"ל הוא אפליה), אלו רק הטבות שיגרמו למי שחושב לא לשרת בצה"ל – לחשוב שוב ואולי כן לשרת בצה"ל לא בשירות לאומי ולא בשירות אזרחי ולא בהתנדבות לקהילה (אף אחד לא נידב אותי להחליף בשטח זחל של נגמ"ש) אלא שירות של ממש – או אז אולי נוכל להתחיל לראות פטריוטים – שוב – במדינת ישראל אותו סוג של פטריוטים שהקימו אותה ושמרו עליה במהלך ההיסטוריה הקצרה שלה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

27 − = 21