ימי גיבוש….בצחוק?

טוב זה דבר פשוט נפלא וכדאי לכל אחד ואחת מאיתנו לנסות…

גיבוש איכותי

גיבוש איכותי

יום גיבוש לחברה או למשרד בחברת אלון צחוק שפריר (שאגב הוסיף האת המילה צחוק לשמו בתעודת הזהות) הוא יום מקסים ומלא הפתעות. כמובן שלחברות השוכרות את שירותיו של אלון ישנן לא מעט סיבות. הגדולה מביניהן היא הגברת יכולות התקשורת הבין משרדיות של עובדיהן. אלון טוען כי במקום בו נגמרת ה"פסאדה" החזות הרצינית שם בדיוק מתחיל החיבור בין שני אנשים. לדוגמא נניח שהמנכ"ל או המנכ"לית של החברה הוא אדם רציני מן הסתם ובשל האחריות המוטלת על אותו אדם והדאגות הרבות בדרך כלל ארשת פניו רצינית ולא ממש קל לדבר איתו או איתה, ברגע שמגיעים ליום גיבוש עם "גיבוש איכותי" של אלון צחוק שפריר ומתחילים בסדנאות והפעילויות המהנות, שם נגמרת ארשת הפנים הרצינית, נשבר "הדיסטאנס" ומתחילים להשטתות ללא סיבה. אותה הישטתות היא היא שמשחררת את הרגשות ומחברת בין בני אדם.

למה זה טוב? אתם שואלים?

אז מחקרים שונים ברחבי העולם מדווחים על עליות של עשרות אחוזים בתפוקה וכושר הייצור וכמובן יצירתיות העובדים בחברות בהן הקשר בין העובדים למנהלים הוגדר כטוב עד טוב מאד. העובדים בחברות כאלה הראו יכולות גבוהות מאד בייחוד במקומות בהם יצירתיות וחשיבה "מחוץ לקופסא" או כושר ההמצאה היו דרושים, למרות שגם עובדי ייצור הראו עלייה בתפוקה.

לא זו בלבד, גם שביעות הרצון וכמות הפניות למחלקות כ"א פוחתת בצורה משמעותית והפניות שכבר מתבצעות מגיעות למיצוי בזמן קצר ומפחיתות את לחץ העבודה על מחלקות אלה.

מה עושים שם בדיוק?

טוב יום גיבוש של "גיבוש איכותי" הוא פשוטו כמשמעו יום כיף. יום של פעילויות חברתיות והנאה צרופה שמאחוריו ממתינות תוצאות עוד יותר חיוביות. ניתן לשלב מגוון פעילויות ביום גיבוש של "גיבוש איכותי" אפילו ארוחות לשעות היום השונות (ארוחת צהריים, ארוחת ערב…) כך שכל צרכי המשתתפים ביום גיבוש נענים וכל מה שנשאר למשתתפים הוא פשוט להנות ו…להתגבש ולהתחבר.

אחד הנושאים שניתן עליהם דגש בימי גיבוש של "גיבוש איכותי" הוא השימוש בצחוק וכיף כדי ליצור תקשורת בונה טובה ומאחדת. הטענה של אלון היא שכאשר צוחקים האחד עם השני או האחד על השני או משתטים האחד בפני השני, קשה מאד לשמור על רצינות ואז מגיח לו הילד שבנו ופשוט….רוצה לשחק…..שם בדיוק במקום הזה נוצר הגיבוש!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

98 − 91 =