בדרכנו לשומקום

אנו בדרכנו לשומקום – היכנסו לבקר…. זה יהיה השלט בנתב"ג בעוד כמה שנים. כאשר כלכלת ישראל תהפוך לכלכלת העשירון העשליון של מדינת ישראל, וכל מי שאינו בעל ממון רב יחיה כאן כמו בלוב. אני לא מבין דבר אחד, על מי בדיוק מדברות החדשות כשמדברים על עליה בתל"ג (תוצר לאומי גולמי) או כשאומרים שתיק ההשקעות של "הציבור גדל בעשירית אחוז…. איזה ציבור? ה – "ציבור" שאני מכיר קבור במשכנתא ותשלומים שוטפים עד מעל לראש, ואותו ציבור לצערי הפך אדיש לכל הגזירות הנוספות שמטילים עליו כל עוד "בחדשות אומרים שיש שיפור במצב הכלכלי". חברים מאכילים אותנו לוקשים! לועסים לנו חדשות בהם מספרים לנו שהכל בסדר ויש שיפור ו…הנה …הנה מעבר לפינה יהיה טוב, אין לי כל ספק כי המצב רק הולך ומחמיר, הכל שאלה של זמן עד שיגיע ה-final cut  על צווארו של אותו "ציבור" שלכאור מחזיק במליוני שקלים המושקעים בשווקים.

ישנו דימוי שאני אוהב להשתמש בו:

ביל גייטס נכנס לבאר בו נוכחים 49 איש, סטטיסטית, כל אחד מהנוכחים בבאר מליונר!

האם באמת כך הדבר? האם כמה מליונרים במדינת ישראל המחזיקים ברב הכסף הנזיל שלנו הם ה-"ציבור" עליו מדברות החדשות בכל יום עסקים? ואם כן מה עושים?

מה אנחנו יכולים לעשות?

ובכן – לא כלום – ובאותו זמן – הרבה!

אנחנו האזרחים בחרנו ב"נבחרי הציבור" והכוח שלנו יחד הוא אינסופי,  קחו לדוגמא מה שקורה עם היטל הבצורת, אותו מס משוגע שהפילו (זו לא שגיאת כתיב – הפילו לא הטילו) עלינו רשויות המים כדי לטשטש את עניין הציבור במחדל המים שקיים במדינת ישראל המחשיבה את עצה מדינה בעולם המערבי במאה ה-21! אנשים פשוט החליטו שלא לשלם והמס בוטל, לא משנה שמבלי שנשים לב משנים אותו כך שעלויות המים תהיינה גבוהות יותר ובכל מקרה נשלם יותר, אבל לא נראה כאילו הציבור הולך לוותר בקלות על המאבק הזה, אבל אם נהיה חכמים ונלחם בכל הגזירות שמטילה עלינו ממשלת ישראל בדר דומה, בטוחני שעתיד המדינה והצרכן הישראלי ישתנה לטובה.

דוגמא נוספת טובה היא המונדיאל האחרון בו רצתה חברת צ'רלטון לגבות אלף ומשהו ש"ח מכל צופה במשחקים שהפכו תוך זמן קצר למאה וחמישים ש"ח (שינוי של עשרות אחזוים לטובת הציבור).

אחד הדברים שקרו בתקופה האחרונה למשל מבלי שנשים לב הוא עליית המע"מ ב-אחוז שלם, משמעות הדבר שמדינת ישראל הפכה להיות יקרה יותר למחיה באחוז אחד שלם! אם עד היום אחזתקת הבית שלכם עלתה נניח 100000 ש"ח בשנה, השנה היא תעלה לכם 101000 ש"ח וזה לא מעט! אותו הדבר קורה לנו עם הארנונה – אותו מס שכולנו משלמים ואיש אינו יודע להסביר על מה בדיוק! ועל מחירי הדלק המשתוללים כאן חדשות לבקרים בלי בקרה ממשית, וכל שאר הלוקשים שמאכילה אותנו התקשורת, פשוט להתאגד ולהאבק יחד!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

5 + 5 =