המע"מ יורד ב-0.5%, הידד האח!

מע"מ

מע"מ

טוב הנה הספין התקשורתי הבא: החל מיום שישי הקרוב המע"מ בישראל יהיה 16% ולא 16.5% לא שזה אומר משהו לנו פשוטי העם המנסים לשרוד את תהפוכות היום יום, אבל לבעלי העסקים הגדולים זה מאד משמעותי, מה גם שהורדת מיסים (ומע"מ הוא אחד המיסים המכבידים על כלל האוכלוסיה) היא תמיד עניין פופולאי ובייחוד בתקופות קשות.

אבל מה זה באמת אומר?

לי אישית זה נראה שלמישהו נמאס לחשב את חצי האחוז הנוסף הזה ופשוט "עיגלו" את אחוז המס, כי אם באמת מדינת ישראל רוצה הייתה להקל על האזרחים, הפחתת המע"מ הייתה מעט יותר משמעותית, או לפחות מחולקת על פי תחומים. אתם מבינים, מע"מ הוא בעצם אחד המיסים הקלים ביותר למדינה. כל בית עסק גובה מלקוחותיו את המס ומעביר אותו למדינה הדבר נכון ברב המקרים, אולם לא כל בעל מקצוע יכול לספק ללקוחותיו מחיר לפני מע"מ והרבה בתי עסק לא ישנו את מחיריהם אם יעלה אחוז המע"מ ולא אם ירד. מה שרב האנשים שוכחים הוא שמע"מ של 16% (לאחר ההפחתה) הוא עדיין אחוז מס גבוה מאד ורב אזרחי ישראל סובלים מאחוז מיסוי גבוה זה באופן ישיר. כל דבר שאנחנו רוכשים בעצם מתייקר ב-16%! זו המשמעות האמיתית ואין מלבדה.

אולי אם היינו עם קצת יותר מאוחד ואולי אם הייתה לאזרחי ישראל מודעות צרכנית גבוהה יכולנו לעבוד יחד ולהביע הסתייגות או טוב מכך – התנגדות לקשיים שמערימה הממשלה על אזרחי ישראל. אולם חוץ מלכתוב על זה במגזיני אינטרנט, פורומים ובלוגים – לא נראה שקורה הרבה.

לכן אנו אזרחי ישראל נמשיך לשלם ללא חרטה ונמשיך לסנן מתחת לשפם כמה חוסר צדק יש במדינה וכמה המיסים גבוהים ועוד ועוד ו….נמשיך לשלם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

89 − = 79