התלות בסלולרי

טוב זה לא ממש חדש, אנחנו הופכים יותר ויותר תלויים בטכנולוגיה שאנחנו ממציאים ומשתמשים בה. כל כך תלויים שלדעתי, רב המכשירים בהם אנו משתמשים ברמה יום יומית גורמים לנו לתפקד כפי שאנחנו מתפקדים. אבל כל זה יכול להעלם יום אחד. מה יקרה אם רשת האינטרנט תפגע? אם הטכנולוגיה הסלולרית שמבלי לשים לב מקצרת מרחקים שפעם היו בגדר חלום. שיחת וידאו בטלפון הנייד מחברת בין אב בנהריה לילדיו שבטיול במדבר, הודעות SMS הופכות את הדיבור למיותר ואת השיחות לקצרות יותר וממצות יותר, דואר אלקטרוני הפך כבר מזמן לצורת התקשורת המועדפת בעסקים, והפרסום הטוב ביותר הוא – איך ברשת האינטרנט!

לא מזמן רכשתי טלפון סלולרי מדגם נוקיה N97, האמת היא שהוא היה נחוץ לי לצרכי עבודה (תירוץ דומה לאלו של עמיתי :) ).

בתחילת השימוש בטלפון לא ממש השתמשתי בטלפון הסלולרי או יותר נכון בצעצוע הסלולרי החדש שלי, אלא נכון יהיה לומר ששיחקתי בו, ממש כמו ילד שמקבל מתנה עטופה ליום ההולדת, הסרתי שיכבה אחר שיכבה  של מידע מן הטלפון עד אשר למדתי לתפעל אותו ביתר קלות וביעילות (קיצורי דרך, יישומים לאותו נוקיה N97 ועוד….) ואז כמובן התחלתי להשתמש בו יותר ויותר! לא רק בלוח הפגישות המשימות אנשי הקשר הרשמקול האיכותיו… ולפתע הבנתי למה אני כל כך אוהב את הטלפון הסלולרי שלי…. הוא פשוט עוזר לי לא לחשוב! לא לגמרי אבל עצם העובדה שאינני צריך לזכור עם מי אני נפגש או מתי, או מה אני צריך לעשות ומתי, או להקליט שיחות בפגישות כך שלא ממש אצטרך להקשיב אם לא מתחשק לי או פשוט לשלוח הודעות SMS כשלא ממש בא לי לדבר עם מישהו.

בקיצור, אם חושבים על כך באופן רציני, כל הגאדג'טים והמכשירים הסובבים אותנו היום פשוט גורמים לנו לעשות "הנחה" לעצמנו, וכך מבלי שנשים לב הטכנולוגיה השתלטה על חיינו, אבל מה יקרה אם יום אחד נתעורר וכל הטכנולוגיה לא תהיה שם יותר? מה יקרה אם כל העזרים והיישומים לא יעבדו יותר? אם רשתות התקשורת תכשלנה?

נכון שתסריטים קטסטרופלים כאלה או אחרים קיימים כבר עשרות שנים ותמיד אנו מתבדים אבל לי באופן אישי מפריע לדעת שאני תלוי בכמה פיבות פלסטיק, מתכת וסיליקון על מנת שאוכל לנהל את חיי ועסקי באופן יעיל וטוב.

בינתיים אם לי אלטרנטיבה ולא טענות, פשוט…חומר למחשבה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

+ 58 = 64