ישראל תצא למלחמה באביב…

שוב אנו עדים לכל ההערכות וכל הבאז התקשורתי שיופיע סביבן, היום קראתי כתבה בוואלה עם הכותרת: "נסראללה מעריך: ישראל תצא למלחמה באביב" כל שנה אותם המילים (רק העונה משתנה) וכל שנה ישנם עשרות אנליסטים, כתבים,צלמים ושאר אנשי תקשורת המרוויחים את לחמם על ידי התעוררות שכזו במאבק עם אויבי ישראל. כשזה לא אירן זה לבנון, כשזה לא לבנון זה סוריה תמיד אנחנו מרגישים כאילו הסוף קרב ובא.

השאלה שלי היא פשוטה. האם באמת אלו פני הדברים? או שמא אנשי התקשורת פשוט חסרים אייטמים תקשורתיים ומנסים ליצור כאלה? גם אם חסן נסראללה אמר את הדברים בעיתון לבנוני, האם לא היה חכם יותר פשוט לא להתייחס אליהם? פשוט לא לתת לו במה? למי זה בדיוק מועיל? לי כאזרח בטח לא! ואני בטוח שלעוד הרבה כמוני. ישנם אנשים האמונים על בטחון המדינה ואני די בטוח שהם עושים עבודה טובה, ואם ישנו איום שכזה הם יטפלו בו בצורה הטובה ביותר האפשרית אבל אם אין איום ממשי אזי התקשורת פשוט מלבה אותו.

הייתי רוצה לחשוב שהאינטרסים של עולם התקשורת הולכים יד ביד עם התקשורת של אזרחי המדינה אולם מסתבר שלא כך הדבר. כאשר יש סקופ כל השאר זז הצידה (למעט עניינים משפטיים כמובן) ואותו אייטם מפורסם מבלי לחשוב פעמיים למי זה טוב? האם יועיל לקורא הממוצע לדעת את המידע הזה או לא? אולי בעצם פרסום האייטם הוא "מגשים את עצמו"? (בדומה לנבואה המגשימה את עצמה אלא שמדובר בכתבה המגשימה את עצמה).

אולי הגיע הזמן למה שפעם קראנו "צנזורה" בתחום הביטחון לפחות, הרי לא מסובר במשחק ילדים – האיום הם ממשיים ואין לנו כל צורך במלחמה או בדיבורים על מלחמה אלא אם אותה מלחמה ממש עומדת בפתח.

וקצת ציניות….למה שישראל תפתח במלחמה באביב? זו לא שחיילי צה"ל יורים טוב יותר בעונת הפריחה. הטנקים שלנו לא נוסעים טוב יותר על עשב ירוק…

למה לא בחורף? או בקיץ? (אה את זה כבר שמענו…) ולמה לא בפורים?

למה שמדינת ישראל תצא למלחמה מול לבנון או החזבאללה אם הם לא יורים? אם הכותרת הייתה "אנחנו נשגר טילים על ישראל באביב וישראל תצא למלחמה מולנו" הייתי מבין אבל גם אז המילה "אביב" הייתה נשמעת לי קצת הזויה כשהיא יוצאת מפיו של חסן נסראללה.

הרי חסן נסראללה הוא שרלטן חסר חוט שדרה השולח את אנשיו למות במסווה של מלחמה למען שלום לבנון (או העם הלבנוני) וכשמגיע תורו לתת את חלקו (או חלקים ממנו יש לומר) למען המטרה, הוא בורח ומתחבא. כאחד שאין לו יותר מדי שכל – למרות שאצלנו בתקשורת מכנים אותו חמקמק, ערמומי, טקטיקן וכיוב' – הוא בודאי היה כבר במספר כוונות של חיילי צה"ל, לטעמי לא מחסלים אותו פשוט כי נוח לנו להתעסק איתו ודמות התינוק בחיתוליו שהביא איתו אלי יצפאן לתמונת המלחמה בזמן מלחת לבנון השניה (שזה שם מצחיק לכשעצמו – תודו).

לסיכום הייתי רוצה לשמוע קצת יותר פירוט, מתי באביב? מלחמה על שום מה? אם מר נסראללה הוא מדיום וביכולתו לחזות את העתיד – אז לדעתי הוא היה יושב כבר בירושלים ולא בבונקר מתחת לאדמה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

− 2 = 1