מפלס הכינרת עלה ב-90 ס"מ

ובכן באמת בשורה משמחת, אבל אולי גם יספרו לנו מה מצב מכוני ההטפלה שבבניה כבר שנים רבות? האם עדיין מחכים לאישורים? אולי נגמרו המים בים התיכון? או אולי מחכים שהאזרחים יתרגלו למחירי המים החדשים ולא יתלוננו על המחיר בטענות כי יש מספיק מים?

בכל מקרה מצחיק אותי הרדיפה הבלתי פוסקת אחר מפלס הכינרת במדינה שמחשיבה את עצמה חלק מן העולם המערבי במאה ה-21, ישנם כל כך הרבה פתרונות למים וישנן מדינות שהפריחו מדבריות (זה היה החזון שלנו לא?) ואנחנו עדיין ממתינים לגשם.

אולי בשנה הבאה נזכה לראות חוק חדש המחייב כל אזרח לצייר מעגל באדמה ולשבת בתוכו שבוע תוך כדי שהוא או היא צמים כדי שיבוא גשם, או אולי אומני ישראל יתאספו וישירו את שיר הגשם ( או ריקוד הגשם – אתם תבחרו) ואולי, רק אולי יפסיקו לעשוק אותנו האזרחים בהעלאות מירים חסרות תכלית ובסיס בטוענות שווא שאין מים והמצב קשה וכל מני קלישאות כאלה. בעידן בו אנו חיים כשאין מים – מייצרים מים! מביאים מים אפשר אפילו לייבא מים אבל לא לספר סיפורים.

מי שהיה בכינרת לאחרונה – ואני יודע אני נמצא שם פעם בשבועיים – מבין שהשמחה היא שמחת שווא, הכינרת עדיין נראית כמו ביצת החולה בשיאה ולא כמו אגם מים מתוקים שאמור לספק מים למדינה שלימה.

בשבועות האחרונים ירדה כמות גשם אדירה ברחבי הארץ, לפחות בסביבה בה אני שוכן היו נחלים על נחלים של מים שזרמו לתעלות הניקוז, למה במדינת ישראל בה כל הזמן מייללים שאין מים, לא בונים מאגרי מים לאסוף את כל המים האלה? בכל איזור בארץ! כמויות אדירות פשוט הולכות לביוב (משם בדרך כלל לים התיכון – כמה עצוב – אבל זה נושא אחר) במקום להשתמש בהם לכל מטרה אחרת?

אבל בתוך עמי אני חי – אנחנו ישראלים, אנחנו די אופורטוניסטים כשמדובר בכסף קל, ומה יותר קל מאשר להעלות את מחירי המים שיפגעו בסופו של דבר בשכבות החלשות שהרי אין מצרך בסיסי יותר מאשר מים, אבל משום מה – לא קמה צעקה?!?! כשהעלו את מחירי הקמח – כל המדינה געשה על איך מעלים מחיר של מוצר בסיסי כל כך, ובכן שוב אשאל, מה יותר בסיסי ממים? למה אנחנו מרשים לאמונים על מקורות המים שלנו להתנהל בכזו חלמאות (בהעדר דרך טובה יותר לנסח זאת) ופשוט לבחור בדרך הקלה ולהעניש את כל צרכני המים בישראל (כל אזרח ואזרח)

אני כותב את המאמרים לפורטל הזה בתקווה שהקוראים אותם, יפנימו ואולי יעלה בהם הרצון לפעול בנושא, אבל אני די בספק, לא להיות פולני מדי, אבל אנחנו הישראלים אוהבים להתלונן – לא לייעל, וחבל, כי המצב בארץ לא הכי ובמקום שאנחנו התושבים והאזרחים נשפר אנחנו גורמים להרעה שבשתיקה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

19 + = 23