משק קטלני

טוב אז הכותרת אולי קצת קיצונית ולא ממש מתארת את המצב, אבל הנושא בהחלט דורש תשומת לב מיוחדת. עובדי משק בית הם עובדים לכל דבר, חשוב מאד להבין זאת, למרות שלעתים המושג עוזרת או עוזרת בית מתקשר עם מעין משהו חד פעמי או על בסיס חד פעמי, חשוב מאד שתדעו כי כל עוזרת בית שתביאו לביתכם, נחשבת עובדת שלכם לכל דבר ועניין וככזו, יש לדאוג לשלם לה ביטוח לאומי, מס בריאות וכל שאר הזכויות המגיעות לעובד מן השורה, בנוסף, עוזרת בית שעבדה בביתכם משך שנה זכאית אף לפיצויים.

מובן לי בהחלט שישנם אלו שבשלב זה אומרים לעצמם "שטויות במיץ גזר", האמנם?

הבעיה האמתית מתעוררת כאשר דברים אינם כשורה, כמו למשל, אם העובדת נפגעת בזמן שהיא עובדת בביתכם, ונניח שהפגיעה קשה מספיק כך שישנה נכות מסוימת או אז, האמינו לי שלא תאחר להגיע תביעה משפטית בגין פיצויים ואתם בתור מעבידים – בבעיה גדולה – אפילו הייתי אומר – מאד!

אם פעלתם על פי חוק, אזי הביטוח הלאומי הוא האחראי לפיצוי העובדת שלכם, אבל אם לא, צפו לתביעה של סכום לא קטן שיכול להגיע אף למיליוני שקלים ( במידה והפגיעה קשה במיוחד)

בעיה נוספת עלולה להתעורר אם למשל העובדת עבדה אצלכם שנתיים או שלוש ואתם מחליטים להפסיק להשתמש בשירותיה, או אז, תוכל אותה עובדת או עוזרת או איך שלא תקראו לה לתבוע פיצויי פיטורין מכם וכמובן גם לקבלם.

אז אם כבר יש לכם עובדת משק בית דאגו לטפל בה על פי חוק שכן אם לא, התוצאה עלולה להיות הרת אסון – לפחות כלכלית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

62 − 59 =