ארץ לעולם לא

כרגע סיימתי לקרוא מאמר מאלף באתר ישראל עכשיו (Israel now) בו כותב מחבר המאמר כי הסכם השלום שכולם מדברים עליו לעולם לא יקרה – תהליך השלום לעומת זאת ימשיך לעד!

הסיבות שמונה המחבר משכנעות והגיוניות אבל הסיבה המרכזית לדעתי היא שאף פלשתינאי לא ממש רוצה שלטון פלשתיני מעליו. הם רואים מה קורה "לאחים" שלהם במדינות השכנות ומבינים כי שלטון פלשתינאי יהיה גרוע מכך. יתרה מזאת – אם באמת היו רוצים שלום, כמה בתים או קילומטרים רבועים לא היו מונעים מהסכם כזה לקרות או לפחות מהפסקת אש לאורך זמן.

אבל כפי שכולנו יודעים, מלחמה היא עסק רווחי בייחוד לפוליטיקאים וזו דרך נהדרת לצבור כוח והון וזה בדיוק מה ש"בכירי הרשות הפלשתינאית עושים" משלהבים את הרוחות כדי שתמיד יהיה "מאבק למען פלשתין" ומבטיחים הבטחות לארץ חלב ודבש שבדיעבד אם תקום תהיה ארץ עופרת ואבק.

אם כן מדוע כל ההצגה? למה לא להכריז פשוט על מדינה פלשתינאית כמצב התחלתי ולאחר מכן לדון בשטח כזה או אחר? התשובה די ברורה. אם תקום מדינה ריבונית ברצועת עזה, מדינה זו תהא אחראית לכל פעולה שתתבצע משטחה לרבות פעולות טרור וישראל תהיה רשאית להגיב ממש כפי שהייתה מגיבה למתקפה מכל מדינה אחרת ובפלשתין כנראה, לא ממש רוצים להפסיק עם פעולות הטרור (מלחמה=עסק רווחי – אמרנו כבר?) וזו דרך מצויינת להראות מסכנים אל מול העולם כולו ועדיין להחזיק את העם שלהם עם תקוות שווא.

ישראל היא ירושלים וירושלים היא ישראל, אין ולו ישראלי אחד (לפחות לא יהודי למרות שאני מכיר לא מעט ערביי ישראל שחושבים כך) שיסכים לחלק את ירושלים או לוותר על סמ"ר אחד בודד, ברשות הפלשתינאית יודעים זאת היטב וזו בדיוק הסיבה להתנהלות העיקשת בנושא, אם תהליך השלום ימשיך תהיה לאותם בכירים פלשתינאים עבודה, אם תהליך השלום יושלם, ימצאו את עצמם – רובם מחוץ למשחק שכן כבר לא ממש תהיה מדינת ישראל להלחם בה לאחר שהשיגו את מטרתם ודי ברור שאם אין להם במי להלחם אין להם הרבה מה להציע, אחרת, במקום פעולות טרור היו מפתחים את הרשות כבר היום מכל בחינה אפשרית ולא נשענים על ישראל שתספק להם את כל התשתיות הדרושות לחיים במאה ה-21.

אז לסיכום נאמר כי תהליך שלום יש ויהיה, שלום לעומת זאת אולי יהיה בארץ לעולם לא – לעולם לא בישראל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

73 − = 67