יום הזיכרון לשואה ולגבורה

יומיים בשנה, רק יומיים בשנה גורמים לי להרגיש ממש חלק מעם ישראל, יהודי אמתי, גאה ללא תלונות ללא דרישות, פשוט להרגיש גאה במה שהשגנו כעם.

כיום אנו מפחיתים ואולי אפילו ממעיטים בחשיבותם של ימים מעין אלה, אבל בשבילי יום הזיכרון לשואה ולגבורה הוא יום מיוחד, יום בו, ואני מקווה שרבים חולקים את אותה ההרגשה, אנו אומרים לעולם – אנחנו כאן להישאר.

לא מזמן הושמעה הצפירה המרטיטה של בוקר יום השואה, אני זוכר בתור נער את ההרגשה בבית הספר ולאחר מכן בצבא ממש אותה ההרגשה שהרגשתי בזמן טקס שבועת האמונים למדינת ישראל לאחר הטירונות בצבא, ההרגשה שאני חלק ממשהו גדול יותר ממני.

נכון יש לי המון טענות כאלה או אחרות חלק גדול מהן ניתן לקרוא במגזין הזה, אבל מתחת לכל או יותר נכון מעל לכל עומדת נאמנותי למדינת ישראל.

איבדנו קצת, איבדנו את תחושת ה-”ביחד" את תחושת ה-”אם לא נהיה שם אחד לשני איש לא יהיה שם עבורנו" ואולי בחלוף השנים שכחנו איך זה להיות נרדפים, ומה היא מצוקה אמיתית.

"לכבוד" יום השואה התפרסם אתמול בחדשות סקר מקרי אלימות בעולם נגד יהודים ואני חייב לומר כי המצב אינו מרנין, האנטישמיות גואה והשנאה כלפי יהודים מגיעה ממקורות לא צפויים חרף הזיכרונות הקשים של מלחמת העולם השנייה לכן היום הזה חשוב, לי ולכל יהודי שרוצה להמשיך ולהתקיים כיהודי בעולם שלנו, אם לא נאמר לעולם את דברינו אויבינו יאמרו את דברם, מישהו פעם אמר ש"לרשע יש חיים קלים כאשר הטוב אינו עושה מאומה…” ובכן אנו נרדמים במשמרת, נותנים ללפיד לכבות. פעם הייתה סדרה ששודרה בכל יום זיכרון לשואה ולגבורה, שמה של הסדרה היה "עמוד האש" ולא בכדי, עלינו לזכור ולא לשכוח, לחרוט בזיכרוננו ובלבנו את המאורעות ורצח העם שבוצעו בשואה על מנת שהעולם לא ישכח. להמשיך ולדבר ולספר לילדינו כדי שהם, אותם אלו שבזכותם אנחנו כאן עומדים איתנים אל מול מתקפות ללא הרף, לא ישכחו לעולם, שתמיד יחיו בזיכרוננו, שתמיד יהיו איתנו שכן הם אלה שסבלו על מנת שאנו לא נסבול עוד לעולם. שלא נהיה נרדפים לעולם ושכל יהודי בעולם ידע:

יש בית ליהודים – בארץ ישראל!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

20 − = 14