כמה עולה יום הולדת?

אני זוכר ימים בהם יום הולדת היה עוגה, בלונים, זר פרחי שדה וטייפ דאבל קאסט המשמיע צליליו בשאון בלי מפעילים לימי הולדת, בלי מתנפחים, בלי דוכני מזון, בלי צמר גפן מתוק, ג'ימבורי ועוד….
משום מה ישנה הרגשה שעל מנת לרצות את ילדינו אנו, כהורים, מחויבים "להפציץ" להם יום הולדת בסגנון כזה או אחר והמציאות לא עושה את העניין קל יותר, להפך, החל מבקוגן ובן 10 וכלה בסינדרלה וחברותיה, מפעילי יום הולדת פשוט לא מפסיקים להמציא את הגלגל ואני די חושב שמגיע להם ולהן שאפו כאן על היצירתיות, אמנם לנו זה עולה הרבה כסף אבל לא הייתי רוצה להיות זה שמפעיל את הילדים ביום הולדת נושא שכזה.

בכל מקרה יום הולדת סביר עתיד לעלות לכם כמה אלפי שקלים כאשר ישנה מעין הסכמה שבשתיקה לגבי העלות הכוללת, או כפי שאחד מחברי אמר לי – "יום הולדת טוב, זה בערך 2000 ש"ח ".

אז נשאלת השאלה, האם ישנה הגדרה ליום הולדת לא טוב? ואם כן מה עושה יום הולדת לטוב? ומה עושה מי שכיסו אינו מאפשר לו או לה להשקיע כל כך הרבה כסף ביום ההולדת של הילדים או מי שיש לו 3 או 4 ילדים צריך הלוואה כל שנה רק לימי הולדת…

אני חושב שההגזמה היא שלנו – ההורים, אין כל הצדקה להוציא סכומי עתק על "מופע" יום הולדת, סה"כ מדובר במסיבה ושמחה ולא בחתונה או בר\בת מצווה, פשוט להתחבר למציאות יותר, ואז בטוח שההפעלות תהיינה הגיוניות יותר וגם המחירים…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

5 + 1 =