הצילו – המשק טובע

לא יודע אם זו רק הרגשה שלי או שזה המצב באמת, אבל המשק הישראלי טובע….ואין ממש מי שיציל את האזרח הקטן. כל הזמן מספרים לנו על התאוששות מהירה וזורקים לנו מושגים כו צמיחה של %X במשק וכן הלאה , אבל אנחנו כאזרחים לא ממש מרגישים הקלה או הפחתה בעול הכלכלי. מובן לי שמשחק הפוליטיקה מכתיב לאותם פוליטיקאים איך לדבר והם חייבים להיתלות במספרים על מנת להראות לציבור שהנה הנה באה הישועה, אבל כלום לא יקום אחד בודד – צדיק בסדום וינסה ממש לעשות משהו ולא רק להציג לנו סטטיסטיקות ומספרים שמנהל הבנק שלנו אפילו לא מבין? וגם אם הוא מבין, זה לא ממש מעניין אותו שהתל"ג עלה והמשק בצמיחה, המשכנתה נשארה אותה משכנתה ומישהו צריך לשלם אותה.

אז הנה פתרון פשוט איך לשפר את מצב המשק פלאים מבלי להתאמץ ומבלי להזיז הרים. פשוט, הפחיתו את המס לעצמאים והעלו את שכר המינימום. לעצמאים לא יהיה קשה לשלם משכורות גבוהות יותר אם אחוז המס (גם מע"מ וגם מס הכנסה) יפחת, ומאידך משכורות העובדים תעלנה בגלל העלאת שכר המינימום.

הבעיה שתיווצר היא הקשה מכולן, יצטרכו לצמצם את מספר אוכלי החינם במשרדי המדינה וזו בעיה שלאף אחד או אחת בממשלה הנוכחית או בממשלות קודמות לא היה ואין את האומץ להציע אפילו.

אז אולי מחכים שהציבור ישבר ויקרוס תחת העומס הכלכלי והגזרות הקמות לנו חדשות לבקרים אבל אז, חוששני, שכבר יהיה מאוחר מדי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

74 + = 82