לשאת בתוצאות

היום התפרסמה ידיעה בוואלה בה נמסר כי שני תושבי ישראל מן המגזר הערבי נאשמים בריגול לטובת חזבאללה. כמובן שישנה חקירה הולכת ומתמשכת וכצפוי כל המגזר הערבי גועש ורועש על הידיעה.

עוד נאמר שם כי הידיעה נאסרה לפרסום וכי האנשים הללו לא מרגלים כללעד כאן הכל צפוי .

מה שזעזע אותי היא אמירתה של חברת הכנסת חנין זועבי ואני מצטט מן הכתבה בוואלה: “ואנחנו מתריעים: מי שרוצה לכפות עלינו חוקי משחק חדשים, חייב לשאת בתוצאות בחירתו...”

אני חייב להבין שני דברים. האחד , חשוב פחות, מה הם בדיוק חוקי המשחק החדשים? והשני חשוב הרבה יותר מה הכוונה בתוצאות בחירתו?

זה נשמע מאיים משהו לטעמי והייתי מצפה מח"כ במדינת ישראל להרגיע את הרוחות ולשמור על הסדר ולא להצהיר הצהרות עם נופך לוחמני שכזה. בטוחני שישנם עוד המון אנשים שהבינו את דבריה של חברת הכנסת בדיוק כפי שאני הבנתי אותם ומבחינתי זה נשמע כמו: אם תמשיך החקירה אז …. האם לא מקובל במדינה דמוקרטית כאשר ישנן הוכחות נגד אדם זה או אחר לחקור ולבדוק כל פרט על מנת להגיע לאמת? האם כל חקירה של כל אדם בה יאמר משפט שכזה תופסק? מה בדיוק המסר במשפט שלעיל? מה הכוונה? הרי הוא לא נאמר סתם כך, בטח לא מפיה של חברת כנסת בישראל המייצגת ציבור שלם שבחר בה ומאמין בדרכה.

עוד נאמר בכתבה בוואלה כי אחיו של אחד הנאשמים טוען כי אחיו (הנאשם) השתתף בכנסים רבים ברחבי העולם והוא חשוד במגע עם סוכן זר כנראה משום שפגש גורמים רבים באותם כנסים.

אין לי הרבה מה לומר בקשר לזה מלבד דבר אחד: פגישה עם אויבי מדינת ישראל והחלפת מידע עם אויבי מדינת ישראל היא עבירה על חוקי מדינת ישראל, לא משנה אם זה בכנס של גרין פיס או בנופש בקריביים. החזבאללה וכל אנשיו, אגב, נמנים עם אויבי מדינת ישראל.

הבעיה הקשה כאן היא שאזרחי ישראל הלא ערבים תמיד אמורים להרגיש אשמים בעניינים שכאלה, כך למשל חיילי צה"ל מועמדים לדין על כל שריטה שהם גורמים למפגינים הזורקים אבנים בעוד שאלה פוצעים את אותם חיילים פציעות קשות ולא מחפשים אחריהם אפילו מה שהופך אגב את חיילי צה"ל לבובות המשליכות כדורי צעצוע (כדורי גומי) על אויבי המדינה.

אני לא מרגיש אשם ואני סבור כי יש למצות את הדין עד תום במידה ויתברר כי אכן השניים עסקו בריגול נגד מדינת ישראל, ואם באמת כך הדבר, הייתי מצפה מבית המפשט שידון בסוגיה להטיל את מרב העונשי האפשרי על פי חוק למען לא ישנו מקרים כאלה בעתיד.

מדינת ישראל היא מדינה ריבונית ולא אויבים רבים, מי מאיתנו שחי כאן מרצון חייב לקבל את חוקיה שביניהם מוצהר כי מסירת מידע לאויב היא בגידה במדינה אין צורך להזכיר מה קורה לבוגדים במדינה במדינות אחרות גם בנאורות ביותר שבהן.

לכתבה המלאה בוואלה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

− 5 = 1