משט לעזה

מעניין אותי מה היה קורה אם המשט הזה היה מגיע לחופי ארה"ב ללא אישור. הרי צוללת מדגם וירג'יניה הייתה מעיפה אותם מן המים עם כל הנוסעים 150 קילומטר מחופי ארה"ב עוד לפני שהיו מספיקים להגיד ג'ק. אבל רק אצלנו משום מה שר הביטחון מתנצל (“תקרית מצערת") והרמטכ"ל וכולם כולם כאילו מתביישים על זה שמדינת ישראל פעלה בשטחה להגן על ריבונותה!

לטעמי, היה צריך לצאת לספינות אולטימטום בקשר כמה קילומטרים מחופי ישראל שאם הספינות תתקרבנה לטווח מסוים, תיפתח עליהם אש חיה, וכך להתנהג עם טרוריסטים שכאלה.

הרי ברור לכולם כי לא סיוע הומניטרי ולא בטיח, מה שיש בבטן הספינות הללו הן רקטות, מרגמות וטילים לספק לחמאס, לכן לא הסכימו הספינות להיבדק בנמל אשדוד כפי שהציעה ישראל ימים לפני המשט, ולכן הייתה התנגדות אלימה של הנוסעים לעליית חיילי צה"ל.

אם אני הייתי מפקד המבצע לעצירת הספינות הללו, הייתי מודיע בקשר כי במרחק 50 קילומטר מחופי ישראל תיפתח על האניות אש חיה ועושה בדיוק את זה, אולי אם היו מטביעים את הספינות היו מבינים ארגוני הטרור ששלחו את המשט הזה שמדינת ישראל – סילחו לי על הצרפתית – לא משחקת בקקי, צה"ל נועד להגן על מדינת ישראל ולא רק להצטלם יפה ברשתות הזרות והמפקדים והמנהיגים של מדינת ישראל לא צריכים לומר ולו חצי מילה, על פעולה צבאית לגיטימית שכל מטרתה לשמור על ריבונותה של מדינת ישראל ועל שלום אזרחיה.

כנראה חשבו משלחי המשט שאחד מן השנים יקרה:

  1. או שהמשט יגיע לחופי עזה והנשק יעבור לחמאס ולשאר ארגוני הטרור.

  2. או שישראל תבצע פעולה צבאית (כפי שקרה) ואז הם יוכלו להיראות ממש מסכנים כי יראו על "נוסעים תמימים" באניות אזרחיות.

אני די בטוח שכל מי שעלה לספינות האלו הוא חלק ממיליציה ואפילו מחבל מתאבד, הם הרי ידעו שיש סיכוי לא קטן שלא יחזרו בחיים ובכל זאת עלו לספינות ושטו לכאן, יש לכם הגדרה טובה יותר למחבל מתאבד?

בכל מקרה, כל הכבוד לצה"ל ולמדינת ישראל, רק בפעם הבאה, לא צריך לדבר על זה כל כך הרבה, פשוט לעשות כי זו זכותנו, לעשות כי זו חובתנו – חובתו של כל אדם בעולם שחייו חשובים לו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

71 − = 65