זהירות חשמל סולארי!

טוב זה היה חייב להגיע, אני שחשבתי להתקין מערכת סולארית על גג ביתי וגם לעזור לסביבה ולהחזיר ואולי להרוויח מעט תוך כדי משוכנע כיום שלא כדאי להתעסק עם חשמל סולארי.

כרגע, תוך כדי בירור לגבי מתקיני מערכות סולאריות, הגעתי לכתבה בכלכליסט שבה כתוב שחור על גבי אינטרנט שהתעריף שמקבלים אלו המספקים חשמל סולארי נקי וירוק למדינת ישראל ותושביה "נדפקו" ומחיר החשמל שהם מייצרים ירק מ-1.97 ל-1.55 ש"ח. לכל מי שלא ממש הבין:

אם הייתי מתקין מערכת סולארית על גג ביתי לפני שנה ונניח שהמערכת בייתה מייצרת 1000 קוט"ש בחודש, הייתי מקבל 1970 ש"ח מחברת חשמל בחודש. השנה כבר הייתי מקבל כ-500 ש"ח פחות!צריך לקחת בחשבון את עלות המערכת הנאמדת בכמה עשרות אלפי ש"ח ואת העובדה שישנם כמה עשרות פאנלים סולרים על הגג וכל זה הולך להשתנות שוב (לרעה כמובן) ב-2012 אז ירד התעריף ב-7% נוספים.

למה אני מספר לכם את כל זה? כי זה מציק מאד שכל העולם הולך לכיוון באירופה וארה"ב מעודדים התקנת מערכות סולאריות כאלה בצורה מוחלטת רק אצלנו – במדינה שתכלס יכלה לייצר את כל החשמל הדרוש לה מן השמש אצלנו לא יתנו לך לחיות, זה גורם לי לחשוב מאד פשוט:

אם למנהיגי המדינה לא אכפת מהמדינה או הסביבה, למה שלי כאזרח יהיה אכפת? פשוט זנחתי את הרעיון והמלצתי לכל מי שעומד לרכוש מערכת סולארית שיבדוק טוב טוב איזה חתול הוא מקבל בשק….

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

76 + = 79