בעיות זוגיות עם טורקיה

כל העניין נראה לי ממש כמו רומן בהמשכים. היה משט, היו נפגעים, רוצים שנתנצל ….

מה שמדהים אותי הוא החוצפה הטורקית. טורקיה דורשת שישראל תתנצל, תפצה את משפחות הנפגעים של המשט ותסיר את הסגר על עזה – ואז….טורקיה תשוב לכונן יחסים בינלאומיים עם ישראל.

יש לי רעיון, אולי נחליף ראשי ממשלה? כי נראה לי שארדואן מתעניין יותר במה שקורה בישראל מאשר מה שקורה בטורקיה (?!).

בכל מקרה, ישראל תעשה טעות קיומית אם אפילו תראה נכונות להתנצל על חדירה לשטחה באופן לא חוקי.חוק אינו חוק ללא רשות מבצעת, ובמקרה הזה, צה"ל היה הרשות המבצעת. תארו לכם שרק היו מדברים ונותנים למשט להגיע אל חופי עזה, הרי מיד לאחר מכן היינו רואים עשרות ספינות מגיעות לעזה ומי יודע מה בבטנן.

שר החוץ הטורקי הציב מיני אולטימטום לשר התמ"ת בנימין בן אליעזר, משהו כמו או שאו שזו לא פוליטיקה ידידי, זו הדרך בה הילדה שלי משחקת עם חבריה. כנראה שארדואן מרגיש עכשיו נפוח וחזק עם כל התמיכה מן העולם הערבי, אבל גם כווית הרגישה כך ערב פלישתה של עירק לשטחה. לא ירחק היום בו טורקיה תעמוד מול שכנותיה אותם "אחים מוסלמים" שיחמדו חלק משטחה (ההיסטוריה חוזרת – תמיד) ואז נראה את ארדואן או מי שלא יהיה ראש ממשלת טורקיה שולח אולטימטום.

אם היה לו קצת שכל לארדואן, היה אולי מבין, שמבין כל שכנותיה של טורקיה, ישראל היא היציבה ביותר מבחינה פוליטית ותמיד נכונה לעזור – בטח במצבים ביטחוניים.

אבל ארדואן כנראה מעדיף לשחק בגולות, ולאיים על חבריו ולהרגיש חזק עד הפעם הבאה ארדואן, עד הפעם הבאה….

לכתבה ב-WALLA

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

+ 56 = 66