רוצחי ילדים

לא ברור לי אם זה בגלל שלכתבים בתקשורת הישראלית נגמרו הנושאים לדווח עליהם או שפשוט גילו שנושא התעללויות בילדים מניב רייטינג גבוה יותר או שפשוט ישנה עלייה חדה מאד בתקופה האחרונה בתחום ההתעללויות בילדים, בכל מקרה, ארצה להביע את דעתי בעניין כאב וכאזרח במדינת ישראל הדואג לשלום הקרובים לי.

מובן מאליו שמדובר בחיות (אפילו לא חיות אדם!) אנשים שפשוט אין עונש מספיק קשה עבורם, על כך שהתעללו או רצחו נפש צעירה חסרת אונים. הבעיה שלי היא עם כל ההשערות של "הוא או היא היו במצב של אי שפיות" , “לא בסדר בראש", “ משוגע או משוגעת" בכל מקרה, לטעמי, אדם שמסוגל לרצוח ילד או להתעלל בילדים אין לו מקום בינינו האזרחים השפויים.

אני לא מקבל שום סיבה או השערה או רצון לטפל או לשקם אנשים מסוג זה. אין מדובר בדבר שנעשה בשוגג או מתוך רשלנות (שזה דבר חמור בפני עצמו) במקרים האחרונים אנו עדים להתגלמותו של הרוע בבני אדם (לשעבר בני אדם) להרדים שלושה ילדים ולרצוח אותם מתוך שינה זה מעשה של אדם מחושב ומתוכנן, מעשה שמן הסתם תוכנן זמן מה מראש ולא זו בלבד, בואו נניח שהיה רגע של אי שפיות – אבל שלושה? כלום המראה של הילד הראשון יוצא חלציו מת לפניו לא גרם לו לחזור לעשתונותיו?!?!

אם אני הייתי שופט בבית משפט הדן בסוגיה דומה לזו – לא הייתי אפילו שומע את צד הנתבע, התוצאה מספיקה עבורי על מנת להטיל את העונש הכבד ביותר האפשרי ואולי אפילו להמליץ על עונש חמור יותר. אם אדם כזה יחזור אי פעם בימי חייו לחיות בין אנשים, אזי החברה שלנו לוקה בתפקודה ומערכת החוקים והמשפט שלנו אינה אלה כלי ראווה ולא כלי לשמירת הסדר והחוק.

כל יום אנחנו שומעים על עוד ועוד מתעללים, אם בצורה של אלימות, התעללות מינית או כל סוג אחר של התעללות בילדים וזה פשוט – לדעתי , יוצא מכלל שליטה. העונשים פחותים מדי, ונראה כאילו אין סוף לעניין.

אולי צריך לבצע שינוי?

הרי צריך רישיון כדי לנהוג ברכב, צריך רישיון כדי להטיס מטוס, צריך רישיון להשיט סירה צריך רישיון אפילו כדי לבנות פרגולה בבית על הכל חשבו – אבל אולי כדאי מאד לחשוב על רישיון להביא ילדים לעולם – על כל המשתמע מכך. בדיקות רפואיות, הערכות פסיכולוגיות של בני הזוג וכולי.

נכון שזה נשמע הזוי ואולי דיקטטורי משהו אבל מאידך, המצב הקיים אינו טוב יותר. אנשים מביאים ילדים לעולם וחושבים שמדובר בחיות מחמד. מקרים של הרעבה, מקרים של כליאה למשך שנים וכמובן התעללות בילדים הם רק מה שאנחנו שומעים עליו בחדשות – חישבו כמה ילדים סובלים בארץ מבעיות דומות ואנחנו פשוט לא שומעים על כך?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

83 − = 73