שום דבר לא יעצור את אירן

אז אובמה כנראה הבין את העניין עם אירן כשחתם על מסמך הסנקציות האחרון מידי ארה"ב על אירן, אבל הטון המתנשא של אחמדיניג'אד והצורה בה הוא מוליך את עמו שולל פשוט מחרידה. בנאומו אמר אחמדיניג'אד כי חרף הסקדציות אירן הגדילה את הייצוא שלה פי כמה (יש הוכחות?!?) ואיים (כרגיל) על אויביה של אירן (נחשו מי) שאם לא ישנו את דרכם ואת הגישה העוינת שלהם אירן תלמד אותם לקח.

כל העניין הזה סביב אחמדיניג'אד הוא אבסורד אחד גדול, הבן אדם הוא פשוט בובה עם חוטים והוא פולט שטויות לכל עבר, המצחיק (או העצוב) הוא שכולם עומדים דום , וכל המיקרופונים מופנים אליו ברגע שהוא פוצה את פיו. הרי ברור שהאדם לוקה בנפשו וברור שהתקשורת שמחה על כל הצהרה חסרת פרופורציות שהוא מצהיר (וחסרת הגיון ברב המקרים), משהו בסגנון של "תתפסו אותי שאני לא אפרק אותם…” אם מנהיגי העולם רוצים היו לסיים עם הסגה הזו, ישנה דרך פשוטה מאד, הטילו סנקציות, אל תקנו ליטר אחד של נפט מאירן ואל תמכרו שום מוצר לאירן עד שהתכנית הגרעינית שלה לא מפסיקה.

וכמובן הכי חשוב – תסגרו את המיקרופונים בפני המשוגע. אם אין לו עם מי לדבר או על מי לאיים, מה הוא הופך להיות? כלום – שום דבר.

הבעיה והפתרון נמצאים באותו מקום, הסיכון הוא שאדם כמו אחמדיניג'אד או מדינה כמו אירן שבחרה מנהיג שכזה, הופכת להיות מאד מסוכנת כאשר בידה ימצא נשק להשמדה המונית. תארו לכם מצב בו הוא מחליט שבגלל ששמפו אמריקאי מחלל את הקוראן או האיסלם, ומחליט מתוך דחף ללחוץ על הכפתור….

לכתבה בנושא ב-CNN

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

43 + = 45