איפה המשטרה?

לאחרונה אנו עדים לאזלת יד שלא נראתה כמותה של משטרת ישראל. אם תתקשרו למשטרה למשל לדווח שפרצו לכם את הבית, תידהמו לגלות כי הם לא ממש מתרגשים מכך יתרה מזאת, אתם עלולים לקבל תשובה כמו :”יש כרגע מקרה דחוף יותר שאנו מטפלים בו…” או משהו בסגנון והעבריינים שלנו בארץ – יודעים גם הם כי המשטרה אינה מהווה עליהם איום ואיש לא יבוא ויחקור את הפריצה לרכב שלכם אלא אם כן אתם חבר כנסת או איש תקשרות מוכר.

מה שעצוב כאן הוא לא העובדה שהמשטרה חסרת תועלת בשמירה על אזרחיה וזה לא ממש משנה שהם עסוקים בחקירת מקרה רצח או שוד בנק – כל תלונה מכל אזרח חייבת לקבל מענה הולם על מנת שהחוק והסדר ישמרו ולא יופרו חדשות לבקרים.

שכונות שלמות מתארגנות לשמירה על עצמן בסיוע המשמר האזרחי – ממש כמו לפני כמה עשרות שנים בחומה ומגדל. כאילו מדינת ישראל הייתה ונשארה בית חם לפורעי חוק.

אזרחים מודאגים מתקינים מצלמות אבטחה בתקווה שאלו יעזרו להם לשמור על רכושם וחיי היקירים שלהם, אבל גם אם תשיגו תמונה של הגנב שגנב לכם את הרכב או פרץ לכם את הבית המשטרה לא ממש תעשה משהו בנידון מלבד לציין זאת בספרי היומן המהולל של תחנת המשטרה הקרובה.

אולי אנחנו לא מרגישים את זה ביום יום, ואולי כל אחד מאיתנו חושב "לי זה לא יקרה" אבל אט אט תעשיית הפשע והרכוש הגנוב פורחים ומשגשגים במדינתנו הקטנה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

9 + 1 =