דיקטטורה באינטרנט

היום נחסמו אתרי הימורים בהוראת משטרת ישראל על ידי ספקיות האינטרנט, לזכותן של הספקיות נאמר כי הן התנגדו לחסימת האתרים אולם כאשר יש צו משטרתי – קודם מבצעים ורק אחר כך שואלים שאלות.

משטרת ישראל כנראה – כרגיל – מחפשת מי שיעשה את העבודה בשבילה, למה ספקיות האינטרנט בישראל צריכות לבצע אכיפה של הימורים בלתי חוקיים? האם נתחיל לראות מעכשיו חסימה של סוגי אתרים נוספים באינטרנט?

למשל, כדי לעצור פדופילים היוצרים קשר עם ילדים – נחסום את פייסבוק (הרי מקרים קרו לא?), כדי למנוע הפרת זכויות יוצרים נחסום את כל הפורומים (הרי שם מתפרסמים קישורים לחומרים שכאלה), ואולי על מנת שחס וחלילה למנוע לשון הרע נחסום את כל הבלוגים כדי שאיש לא יוכל לכתוב את שעולה על דעתו באינטרנט הרשע והנורא.

אבל למה לעצור שם? בואו נתקין לכל משתמש במחשב האישי ובטלפון מכשירי מעקב וכך נדע מה כל אחד עושה כל הזמן ונוכל למנוע פשעים חמורים כמו למשל הימור של כמה דולרים במשחק פוקר חס ושלום.

אולי במקום לעורר מהומות משטרת ישראל תעשה את המוטל עליה ובמקום לחפש שמישהו אחר יעשה את עבודתה תעצור בעצמה את אתרי ההימורים הלא חוקיים, הרי אחד הדברים החשובים ביותר, הבסיס של רשת האינרטנט הוא חופש המידע, ומי יחליט מה מותר ומה אסור לגולשים? המידע באינטרנט חייב להישאר חופשי, לגבי החברות ובעלי האתרים – זה עניין אחר, אכן ישנם חוקים ועלינו לפעול לפיהם, אבל לחסום אתר כזה או אחר – זו כבר תחילתה של דיקטטורה. ומה השלב הבא? צנזורה לאתרי סקס? (ואני לא מדבר על לא חוקיים), מעקב אחרי גולשים? ואולי נחליט שכל תוכן שאינו עולה בקנה אחד עם החלטה כזו או אחרת של הממשלה הוא אסור ויחסם?

מזכיר לכם משהו?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

+ 8 = 12