חתונות עליך שמשון

כאילו לא מספיקים לנו המסים והתשלומים החודשיים, הנה הגיעה עלינו לטובה עונת החתונות המאוסה והכל כך לא אהובה. נכון, חתונה אמורה להיות אירוע משמח, אבל אם נודה על האמת, בין קול חתן לקול כלה, בין קול ששון לקול שמחה, אם יש לכם 5 חתונות באותו חודש והעלות החודשית של השתתפות באירועים בחודש עולה על 3000 ש"ח זה לא ממש משמח – לפחות לא אותי.

עניין החתונות הפך כבר מזמן לעסק כלכלי רווחי לכל בעלי המקצוע בתחום. הזוג מפציץ אירוע והאורחים משלמים עליו, כאילו ככה כתוב שצריך להיות.

זיקוקים ב-5000 ש"ח (במקרה בטוה) כיסויי בד לכיסאות אולם האירועים בעוד 10000 ש"ח עיצוב שולחנות ב-5000 ש"ח (גם במקרה הטוב) ומנה ב-60$. אם תשאלו אותי, במקום לשים 500 ש"ח לארוחת ערב בחתונה שבדרך כלל כוללת שניצל מופשר ואורז תפל, אני מעדיף לגשת למסעדת בשרים איכותית ולדפוק איזה סטייק.

אבל עולם כמנהגו נוהג, וכולם ממשיכים במנהג המגוחך הזה של מתנות אסטרונומיות לצד עלויות אסטרונומיות, שלא לדבר על שמלות כלה! השכרת שמלת כלה לערב אחד – ערב החתונה יכולה לעלות בין 3000 ל-20000 ש"ח זה הרי אבסורד! ב-20000 ש"ח אפשר לשכור מעצבת שמלות שתתפור ותמדוד שמלה בהזמנה אישית לכלה שתהיה שלה לעד ולא לשלוש שעות.

אבל מה לעשות – ככה זה בארצנו, החתונות ממשיכות לעלות הון עתק (ללא הצדקה) הזוגות ממשיכים להזמין אומנים, אולמות וכיוב' והאורחים ממשיכים לשלם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

3 + 7 =