ניסוי צופרים

רק בישראל יכול להיות דבר כזה, היום בבוקר הושמעה צפירה באיזור השרון ולא מעט אזרחים נבהלו מאד. גונבה לאוזני שמועה כי הצפירה הייתה מתוכננת והאזרחים לא יודעו מראש בכוונה על מנת לשמור על ערנותם.

אותי בכל מקרה הצפירה נורא הבהילה מה גם שאשתי והילדים היו בבריכה ומה שמעניין היה שמיד עם השמעת הצפירה – רשתות הסלולר הפסיקו לפעול ולא יכולתי ליצור קשר עם איש, ככה ישבתי לי במשרד משך כמה דקות עד חלוף הצפירה ורק לאחר שנסתיימה דיברתי עם אשתי והורי והבנתי שזו צפירת תרגול של פיקוד העורף. כחצי שעה מאוחר יותר שמעתי ברדיו על התרגיל ה"נחמד" של פיקוד העורף.

מה בדיוק ניסו אנשי פיקוד העורף להשיג בתרגיל שכזה שאיש לא ידע על קיומו? האם אנשים נכנסו לחדרים הממוגנים? האם ערנותם של אזרחי השרון גברה כתוצאה מתרגול שכזה? אני חושב שחוץ מבהלה כללית של כל מי שדיברתי אתו עד עתה לא השיגו יותר מדי.

כך למשל כשאני שמעתי את הצפירה, נכנסתי לרכב ונסעתי לכיוון ביתי על מנת לבדוק מה שלום אשתי והילדים, ולא מעט עשו כמוני משכשלו המאמצים ליצור קשר טלפוני, האם פניקה היא דרך לשמירה על ערנות האזרחים?

אני מניח שלא מעט אנשים נתקפו חרדה ובאמת שאין לי כל רצון להתנגח על לא מאומה, אבל תרגיל שכזה הוא פשוט חוסר אחריות של פיקוד העורף לדעתי, אם כבר רוצים לבצע תרגיל אמיתי ישנן דרכים אחרות בהלה אינה מיומנות שצריך להשחיז.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

− 1 = 1