הגירה לאנגליה

כל כמה זמן ישנה מדינה מועדפת לישראל להגר אליה. פעם הייתה זו אוסטרליה שהיוותה את "עמק החלומות" ולאחר מכן קנדה עם ציוני איכות החיים הגבוהים שקיבלה המדינה בעשור האחרון וכעת , הגירה לאנגליה היא הטרנד החדש.

אז למה אנגליה?

המטבע החזק המשפיע על הכלכלה ומחזק אותה עוד יותר, איכות החיים הגבוהה והבטחון וכמובן הסובלנות של האנגלים כמעט לכל דבר. מובן שישנן עוד מספר סיבות אישיות וציבוריות למעבר ומגורים במדינה כמו אנגליה, וכל אחד ואחת מאיתנו עושים את השיקולים שלו או שלה, אבל בסיסו של העניין הוא איכות חיים. איכות חיים טובה יותר, רמת חיים גבוהה יותר ושילוב של השניים.

כאשר בוחנים מקרוב את החיים באנגליה או החיים בחו"ל בכלל, אנו חייבים לקחת בחשבון שחיים מחוץ לישראל עבור ישראלים אינם שינוי פעוט, כי אם שינוי באורח החיים ושינוי בתפיסת החיים בכלל. לא כל אחד יכול לבצע שינוי שכזה, אולם אלו המצליחים, מעידים על שינוי חיובי מאד באורח חייהם וחיי בני משפחתם.

אז איך עושים את זה?

ישנם מספר מסלולים ול ניכנס לכולם, חלקם קלים יותר ומאפשרים פחות וחלקם קשים וארוכים יותר אולם מגיעים עד לקבלת אזרחות אנגלית.

או פונים לחברת הגירה לאנגליה.

ויזה לאנגליה היא עניין נוסף, לימודים באנגליה הם מצרך מבוקש כיום גם בשל הרמה הגבוהה של מוסדות החינוך האקדמאים וגם בשל המוניטין שלהם, לא בכל מוסד נדרשים הסטודנטים לויזה אולם עדיף להצטייד בפרטים המתאימים על מנת להאיץ את התהליך.

מרחק

עניין המרחק הוא עניין נוסף, לפחות עבור ישראלים. קנדה נמצאת במרחק של כ-10 שעות טיסה מישראל ואוסטרליה אף יותר, המרחק מהווה משתנה חשוב במשוואת ההגירה החיים בחו"ל עלולים להיות קשים לפחות בהתחלה, להכיר את המוסדות המספקים שירותים כאלה ואחרים ולהכיר את אורח החיים החדש לכן ישראלים רבים מעדיפים להגר לאנגליה כאשר אחת הסיבות היא הקרבה לישראל ולמשפחה. עניין נוסף הוא עלויות הטיסה לביקורי מולדת שלפחות בתחילת הדרך מתקיימים באופן תדיר יחסית.

לסיכום נוכל לומר שאנגליה היא ארץ נהדרת למי מאיתנו המעוניין לשנות את אורח חייו באופן קיצוני, אולם קחו בחשבון , אורח חיים יכול להיות מצויין לאנגלים אבל לא תמיד לנו הישראלים המהגרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

18 − = 12