איפה הגשם?

הנה חולף לו לאטו גם חודש דצמבר ששירים נכתבו וסיפורים סופרו על אופיו הלח והרטוב, הקר ומלא הגשם אבל גשם….אין!

מה קורה לאקלים באזורינו ובעלום כולו? המבוגרים שבינינו מדברים על "סוף העולם" המאיה אפילו מדברים על 2012 כשנה בה ייחרב העולם או יחל עידן חדש מסוג שהוא, אבל מה שמעניין כאן הוא שאיש אינו יכול לתת תשובה הולמת.

איפה כל החזאים עם המכשור המשוכלל והמדע שמושקעים בו כספים רבים? כלום להם לא תהיה תשובה הולמת לעניין מזג האויר המשוגע הזה?

היום יום שבת וגלישה קצרה לאתר השירות המטאורולוגי מבטיחה התקררות וגשם ביום שני, אבל מי שיצא היום החוצה למספר דקות בטח חשב שמישהו שם בשירות קצת לא מעודכן. הטמפרטורה בחוץ היא 35 מעלות צלסיוס(!!!) והאויר יבש כמו במדבר ממש, אז אולי פרסומות של רשות המים על סלבס עם פנים סדוקות מתחננים שנשמור על המים עוזרות (בעיקר לחברות הפרסום) אבל בסופו של יום, מישהו חייב לבדוק מה קורה, מדוע הקיץ השנה מתארך , והחורף, אם יגיע יהיה קצר מאד סביר להניח.

אינני שופט איש ולא מבקש אשמים כי בעצם אין, עדיין לא הצלחנו (וכנראה לא נצליח) לשלוט על מזג האויר בצורה כזו שנוכל לקבוע מתי ירד גשם וכמה מבלי לגרום נזקים אחרים, אבל מדע המטארולוגיה חייב לספק תשובות ברורות ככל הניתן למצב בו לא רק המים אוזלים במאגרים אלא גם גורם לאסונות טבע כמו שריפת הענק המשתוללת בהרי הכרמל כעת.

אז אולי זה לא האייטם הכי תקשורתי בעולם אבל מזג האויר בסופו של דבר חשוב לכולנו ומשפיע על כולנו ומן הראוי שנקבל תשובות עגומות ככל שתהיינה אבל תשובות שכאלה תוכלנה לגרור (אולי זו הבעיה) את האמונים על תחומים מסוימים בממשלה להסיק מסקנות ולהתכונן לבאות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

44 + = 49