אירועים וכסף

עם ישראל אוהב מסיבות וחגיגות. בכל הזדמנות שיש אנחנו עורכים וטורחים ומארגנים אירוע עם אורחים, מוזיקה, קייטרינג בקיצור מסיבה על כל היבטיה.

אבל לפעמים עניין החגיגות והמסיבות הופך לטורח ולעתים אף למטרד של ממש.

נכון מסיבות הם אירועים מגבשים בייחוד כשמדובר בגיבוש משפחתי או גיבוש חברתי אבל עניין החישובים וגובה המתנות שינה את התייחסותנו למסיבות מאירועים משמחים לאירועים "עסקיים" בהם כל אחד ואחת מאיתנו עושים חישובים: “כמה הם הביאו לנו?”, “כמה נשים להם?”, "זה בת מצווה לא חתונה…” ועוד מגוון משפטים הנשמעים ערב ההשתתפות באירוע.

הבעיה שכולם מבינים את זה וכולם יודעים שאירוע מוצלח, בימנו, הוא אירוע בו בעלי האירוע "יוצאים מרווחים" ולא ממש מעניינת השמחה באירוע או איזו מוזיקה תהיה ואפילו מי יגיע – העיקר שיהיו הרבה מתנות.

משהו מקסם השמחה האמתי אבד במהלך השנים וחלק גדול תרמו לכך אולמות האירועים, שירותי הקייטרינג הלהקות והדיג'יי שכולם כול לוקחים חלק נכבד בעוגה שנקראת אירוע משפחתי.

הבעיה שכולם כבר מבינים שמרכז העניינים הוא כסף, ואנשים כבר עורכים אירועים כמו מסיבת גיוס לילד או לילדה או מסיבת שחרור וכיוב' הכל בשם הכסף והמתנות. אם תאמרו את מה שאני כותב כאן בדפי אתר האינטרנט שלי בפני חברים או משפחה מיד תתפסו כציניקנים או "הורסי שמחות" אבל את האמת כולם יודעים וכל אדם שמקבל ארבע או חמש הזמנות לחתונות בחודש אחד (נפוץ מאד בחודשי הקיץ…) מיד חושב על התקציב ולא ממש על השתתפותו בשמחה.

המצחיק הוא שעם ישראל, ביכולתו להסתגל לקשיים, מצא את שיטותיו הוא להסתגל לעול המתנות באירועים.

כך למשל אם אתם מוזמנים לחתונה, אפשר לשלוח רק אחד מבני הזוג ולשלם חצי מהמתנה שהביאו האורחים, אם הם הביאו 500 ש"ח כזוג, תוכלו להביא 250 או 300 ש"ח אם רק אחד מבני הזוג יגיע לאירוע שלהם.

אם "שולחים מתנה" – זאת אומרת – לא משתתפים באירוע ולא "אוכלים מנה" אפשר לשלוח אפילו פחות, הכל הפך להיות תחשיב קר וציני – פשוט איש אינו מדבר על כך ממש וכולם ממשיכים ב"חגיגות".

מי שמרוויח מכל העסק הם נותני השירותים בכל העניין. אולמות אירועים, זיקוקים,דיג'יי, להקה, פרחים,הפקת אירועים,מפעילים, מפריחי יונים\פרפרים ועוד הרשימה ארוכה. הם את הכסף שלהם (או שלנו יותר נכון) מקבלים תמיד, לא משנה כמה הביא האורחים.

ישנו מן קוד התנהגות לא כתוב בעניין האירועים והשמחות, אסור להיות נגד, למשל חתן לעתיד שיאמר לכלתו לעתיד משפט כמו "זה לא מיותר יונים? זה יקר מדי..” מיד ייתפס כקמצן, לא מחויב ועוד המון תכונות שליליות בפני כל מי שישמע אותו אומר זאת – גם אם הלכה למעשה הצדק יהיה אתו באופן מוחלט. הבעיה החמורה יותר היא שספקי השירותים לאירועים יודעים את זה היטב והם לא מפסיקים להציע עוד ועוד שירותים ומוצרים שכמובן פירושם עוד הוצאות לבעלי האירוע ועוד הכנסה לכיסם.

אז הפעם הבאה שאתם מתככנים אירוע, חישבו איטב מי יוזמן מי ישתתף ואולי פעם בעתיד נוכל לחזור לתקופה שאירועים היו בשביל האירועים ולא בשביל הכסף.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

54 + = 60