שביתות עובדי מדינה

משהו שהפך דרך קבע ואנחנו תושבי המדינה מקבלים אותו ללא טענות מיוחדות, פה ושם נשמעים הדי תלונות אבל בסופו של יום, עובדי המגזרים הציבוריים השונים שובתים חדשות לבקרים, משביתים את המשק או חלקים ממנו, אנו התושבים לא מקבלים את השירותים שמחובתה של מדינת ישראל ורשויותיה לספק לנו והכל בשם המאבק למען הפועל "המסכן".

אני רוצה לומר לכם, אני עצמאי כבר כמה שנים, מעניין מה יקרה אם אחליט לשבות כדי לקבל יותר כסף מן הלקוחות שלי, מעניין מה יעשה הלקוח הראשון שישמע את ההודעה הבאה כאשר יתקשר למשרדי:

"שלום, עקב שביתה לא יינתנו שירותים ללקוחות עד לתאריך….”

מעניין מה הייתם אומרים אם עובדי חברת הסלולר לשירותיה אתם מנויים יחליטו לשבות ולא תוכלו לטפל בתקלות קליטה או תקלות מכשירים ואפילו לא תקבלו שירות כלל למשך כמה ימים, הרי ברור לכולם שאותה חברה תקרוס ותעלם עד מהרה.

אם כן נסכים כי הכוח של עובדי המגזרים הציבוריים הוא בכך שכמעט ולא ניתן לפטר אותם מסיבות שונות. למה אני, אזרח שומר חוק, המשלם מיסים (ולא מעט) עבור השירותים הבסיסיים אותם מדינת ישראל מחויבת לספק לי, צריך להבין שלא יפנו לי את הזבל שבוע כי העובדים רוצים תוספת שכר? למה אני צריך להבין שלא אוכל לטפל בענייני הביטוח הלאומי שלי עד שלא תסכים מדינת ישראל להעלאת שכר או תנאים מיוחדים אותם דורשים עובדי המוסד?

העמידה שלנו, אזרחי המדינה וכמובן הממשלה עצמה, חסרי אונים אל מול איום השביתה הוא פשוט בדיחה. אם העובדים שלי יחליטו לשבות ולא משנה מה הסיבה תהיה, מבחינתי תהיה זו הצהרה שהם אינם מעוניינים לעבוד אצלי יותר וכך, כל אחד יקבל מכתב נחמד וילך לו או לה לדרכם. מדוע לא תאמץ מדינת ישראל את השיטה הנהוגה במציאות? מדוע עבודה במגזר הציבורי מגיעה יחד עם חסינות מפני איבוד העבודה?

מה יהיה הלאה? אולי השלב הבא הוא גדוד של חיילי חי"ר שישבות כי אין להם מש"קית ת"ש חמודה?

בסופו של יום, הבדיחה היא על חשבוננו. עובדי מדינה שובתים מתי שנוח להם, מדינת ישראל "עושה" מאמצים להגיע לפשרות והסכמים, ובסופו של דבר כספי המיסים שלנו הולכים בחלקם לכיסם של עובדי המדינה, מה שמצחיק הוא שחלק מאותם הסכמי פשרה הזויים הוא בדרך כלל סעיף בו המדינה מסכימה לשלם לעובדים ששבתו(!) שכר עבור אותם ימים בהם, להזכיר לכם – הם לא עבדו.

אז לא מספיק שאותן שביתות עולות למדינה (הכוונה לכל אחד ואחת מאיתנו) מליוני שקלים אלא אנחנו גם משלמים לעובדים ששבתו "לאות תודה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

+ 81 = 91