הטרדה מינית

כצפוי כל המדינה רועשת וגועשת בגלל הרשעת נשיא המדינה לשעבר משה קצב, המדיה חוגגת וכולם מרותקים לשמוע ממומחים שונים ומשונים דעות ופסיקות באשר למה נחשב מה ואיך להתקדם חברתית ולהגיע למצב בו החברה שלנו תהיה נקייה מבעיות הקשורות למיניות במקום העבודה.

מה שאני לקחתי מכל המאמרים, הכתבות, הראיונות ועצות המומחים הוא אחד – כאשר אני אצטרך עובד לחברה שלי – אעשה את כל המאמץ על מנת שזה יהיה גבר ולא בחורה!

כן כן, אינני שוביניסט ואפילו אשתי מסכימה (ולא בגלל רתיעה כזו או אחרת) זה המצב המגבש כיום, במקום לתקן המצב הופך הרבה יותר גרוע עבור נשים וכל מה שהושג בהצלחה בעשרות השנים האחרונות יורד אט אט לטמיון בעקבות השתלחויות כאלה או אחרות ופרסומים (לא פעם חד צדדיים) של מקרי הטרדה מינית.

חישבו בהגיון חברות, אם אני בעל חברה, ואני שוכר לי מזכירה, אם היא מתלוננת על הטרדה מינית, זה כבר לא ממש משנה מה יש לי לומר בנושא וגם לא ממש משנה מה יתברר בסופו של תהליך, תמיד אחשב כחשוד בהטרדה עבור הסביבה כולה – אז למה לי בעצם להעסיק מזכירה?!?! למה לא להביא מזכיר או פקיד או איך שלא תקראו לזה?

בכתבת טלוויזיה שראיתי הראו בעל מפעל בארץ שבו עובדים 90 או משהו כזה עובדים מתוכם 12 נשים בלבד בתפקידים זוטרים יחסית, אף מנכ"ל לא רוצה להיות קורבן – אפילו לא להאשמה בלבד.

שלא תבינו לא נכון, אינני חושב שאונס הוא מעשה נסלח, נהפוך הוא , אני סבור שהעונשים על אונס הם קלים מדי, אבל בואו נשים דברים בפרופורציה, אם הבוס שלך או חבר לעבודה אומר לך שאת נראית טוב היום, זו לא הטרדה מינית ואם בעינייך זו כן הטרדה מינית – את צריכה לעבוד בוואקום או להתלבש בשמלת מקסי אלהשנות השבעים וכיסוי ראש.

מין ואהבה הם חלק מחיי היום יום, וגם השפה והדיבור, נכון יש גם גבול לדיבור אבל את הגבול כבר מזמן עברתן, כל מילה היוצאת מפיו של עובד ממין זכר (שלא לדבר על בוס) צריכה להישקל עשרות פעמים לפני שתיאמר שחס וחלילה מישהי בטעות ללא "כוונת זדון" (או תביעה שתכניס לכיסה לא מעט כסף) לא תפרש לא נכון את המילה כהטרדה מינית.

אין לי ספק שישנן הטרדות במקומות רבים אבל חברה, בואו נודה על האמת, העניין הפך לבדיחה, ולא טובה במיוחד כי התוצאה היא מניעת עבודות מנשים וזה בדיוק – אם לא שמתן לב – מה שהולך לקרות עכשיו – ולא מתוך כוונה רעה אלא מתוך רצון לשימור עצמי, אף אחד לא רוצה לעמוד על דוכן העדים כאשר הוא מואשם בעבירה חמורה כל כך, אז למה לקחת סיכון?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

78 − 77 =