איומים מצפון

מנכ"ל (אם אפשר לשייך את שתי המילים הללו יחד) החיזבאללה חסן נסראללה אמר היום כי "אם ישראל תצא למלחמה מול לבנון הוא יבקש מלוחמי החיזבאללה לכבוש את הגולן

כמה מצחיק שזה נשמע, העניין הכה לא מעט גלים בעיתונות הישראלית במיוחד. הכותרת היו מעט יותר דרמטיות (כראוי לתקשורת המחפשת סקופים ומקצינה אמירות) אבל הבסיס נשאר נאמן לפחות לנאומו האחרון של נסראלה.

מה שלא ממש ברור הוא מדוע מר נסראלה בוחר לאיים על ישראל כאשר רק לפני מספר שנים, במה שהוא מכנה "הניצחון האחרון" הושמדו תשתיות נרחבות בלבנון והמדינה הקטנה מצפון לישראל (או "פלסטין הכבושה כפי שמכנה אותה נסראלה) לא תפקדה לאורך זמן רב כמדינה בכלל, ונסראלה עצמו דאג לברוח אל מעמקי האדמה שם הוא חי עד היום כאשר הוא שולח נאומי איום ו"הפחדה" אל עבר אנשים שממש לא מפחדים ממנו.

נסראלה והחיזבאלה כבר מזמן לא מהווים איום או מזיזים לאיש בישראל וזה משהו שכנראה נסראלה ויועציו המנסים לשרוד פוליטית (וגם לא פוליטית) בכל דרך אפשרית, עדיין לא הפנימו.

אם ניקח את איומו של נסראלה מעט יותר ברצינות וננתח את המצב, אז נכון שהחיזבאלה היווה בעיה לא קטנה עם צורת הלחימה שלו ועם העובדה שהם נלחמו עם צה"ל מאחורי שכפ"צ של אזרחים לבנונים ששימשו להם מגן חי, ונכון שבגלל הקהילה הבינלאומית היה מעט קשה לחיילי צה"ל להכניע את לוחמי החיזבאלה שניסו להילחם בסגנון החיילים היפנים על האי הנצור איווה ג'ימה בימי מלחמת העולם השנייה אבל אם ישראל תרגיש איום אמיתי (כמו למשל כיבוש הגולן) סבורני שחוקי המלחמה הבינלאומיים לא יחולו כבר ולאיש לא ממש יהיה אכפת מהם כאן או אז יפגשו חיילי (או שמא נומר הטרוריסטים) החיזבאלה את נחת זרועו האמיתי של צה"ל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

70 − 67 =